Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Głogowski nowym prezesem PGNiG

0
Podziel się:

Prezesem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) będzie Krzysztof Głogowski - zdecydowała rada nadzorcza spółki.

*Prezesem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG)
będzie Krzysztof Głogowski - zdecydowała rada nadzorcza spółki. *

Głogowski przejmie obowiązki szefa PGNiG od 1 października - poinformował w komunikacie rzecznik prasowy PGNiG Tomasz Fill.

Nowy prezes zastąpi pełniącego obowiązki prezesa Mieczysława Puławskiego, niezależnego członka rady nadzorczej PGNiG.

Poprzedni prezes PGNiG, Bogusław Marzec, zrezygnował z pełnienia tej funkcji w czerwcu, w związku z zarzutami stawianymi mu przez szczecińską prokuraturę, dotyczącymi jego działalności jako szefa stoczni Gryfia w Szczecinie.

W poniedziałek RN wybrała również wiceprezesa zarządu PGNiG ds. projektów strategicznych. Został nim Tadeusz Zwierzyński - dotychczas prokurent spółki i dyrektor Biura Skroplonego Gazu Ziemnego LNG.

Krzysztof Głogowski jest radcą prawnym, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ma 46 lat. Interesuje się historią starej Warszawy.

W latach 1986-1990 pracował w Zespole Organizacyjnym Gabinetu Ministra Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych; od 1995 r. pracował w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych.

Był także doradcą prawnym PHARE w Fundacji na rzecz Przekształceń Własnościowych w Rzeczypospolitej Polskiej. W latach 1995-2000 był doradcą Banku Światowego w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych, a następnie w resorcie skarbu. Od 2000 roku Głogowski jest konsultantem ministra skarbu w Departamencie Prawnym.

Od grudnia 2005 r. był przewodniczącym Rady Nadzorczej PGNiG (na czas postępowania kwalifikacyjnego wyłączył się z prac rady dotyczących procesu wyboru członków zarządu).

Krzysztof Głogowski jest też wykładowcą m.in. z zakresu prawa handlowego i prawa gospodarczego. Jest współautorem pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej projektu ustawy o prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych.

Tadeusz Zwierzyński (55 lat) jest absolwentem Instytutu Okrętowego Politechniki Gdańskiej. Od 2003 roku pełnił funkcję Prokurenta, Dyrektora Technicznego i Rozwoju, a w latach 2002-2003 był Dyrektorem Restrukturyzacji w Stoczni Szczecińskiej Nowa Sp. z o.o. W latach 1979-2002 pracował Stoczni Gdynia. W latach 1995-1996 był przewodniczącym Rady Nadzorczej Wolnego Obszaru Gospodarczego SA w Gdyni.

business news
manager
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)