Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
opel
23.06.2009 10:42

GM chce mieć prawo do odkupienia Opla

Warunek, który postawił GM, czyni Opla znacznie mniej atrakcyjnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Właściciel koncernu motoryzacyjnego Opel, amerykański General Motors chce zachować prawo do odkupienia niemieckiej spółki od przyszłego inwestora - podał dziennik _ Frankfurter Allgemeine Zeitung _ powołując się na nieoficjalne źródła.

Według gazety warunek, który postawił GM, czyni Opla znacznie mniej atrakcyjnymdla zainteresowanego jego przejęciem kanadyjskiego konsorcjum Magna.

_ - Magna w żadnym razie nie zgodzi się na tego rodzaju opcję odkupienia Opla _ - twierdzą rozmówcy _ FAZ _. Jak pisze gazeta, GM próbuje sobie zapewnić możliwość zebrania w przyszłości owoców restrukturyzacji niemieckiego koncernu.

Źródła dziennika zapewniają, że warunek ten nie jest przeszkodą nie do pokonania.

Opel jest obecnie w 65 procentach własnością towarzystwa powierniczego, które działa w oparciu o porozumienie rządu federalnego Niemiec z GM. Amerykański koncern, który 1 czerwca ogłosił bankructwo, jest właścicielem 35 procent udziałów w Oplu.

Do połowy lipca podpisany ma zostać umowa o sprzedaży 55 procent udziałów w niemieckiej spółce konsorcjum Magna jego rosyjskim partnerom: państwowemu bankowi Sbierbank oraz producentowi samochodów GAZ. Pozostałe 10 procent przypaść ma pracownikom Opla.

Tagi: opel, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz