Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GM utrzyma niemieckie zakłady Opla

0
Podziel się:

Będzie musiał jednak zwolnić prawie 20 proc. ludzi z europejskiej załogi.

GM utrzyma niemieckie zakłady Opla
(PAP/EPA)
bFfjImVx

General Motors zapowiada, że w związku z restrukturyzacją Opla-Vauxhalla konieczna będzie likwidacja około 9000 do 9500 miejsc pracy z ogólnej liczby około 50 tysięcy jakie firma posiada w europejskch zakładach oraz ograniczenie zdolności produkcyjnych o 20 proc.

General Motors zamierza jednak utrzymać wszystkie cztery zakłady spółki Opel w Niemczech - informuje prezes GM na Europę Nick Reilly.

Redukcje zatrudnienia dotkną przede wszystkim Niemcy. Według nieoficjalnych informacji, podanych przez agencję _ dpa _, pracę straci 5300 osób z około 25 tysięcy zatrudnionych w niemieckich zakładach. W fabryce w Ruesselsheim zwolnienia mogą objąć 2400 osób, w Bochum - 2300, a w Kaiserslautern oraz Eisenach - po 300.

bFfjImVz

W fabryce Opla w belgijskiej Antwerpii likwidacji ma ulec około 2000 miejsc pracy - podała dpa. Może to oznaczać zamknięcie tego zakładu, jednak nie zostało to potwierdzone.

Jeszcze w środę Reilly ma przedstawić szczegóły planu restrukturyzacji Opla przedstawicielom jego załogi.

Na początku listopada GM nieoczekiwanie zrezygnował z planowanej sprzedaży większości udziałów w Oplu konsorcjum austriacko-kanadyjskiego producenta części samochodowych Magna oraz rosyjskiego Sbierbanku.

Oprócz Niemiec i Belgii zakłady Opla-Vauxhalla znajdują się też m.in. w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz w Gliwicach w Polsce.

bFfjImVF
bFfjImWa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)