Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GM wysyła na emerytury. Z talonem na samochód

0
Podziel się:

Bonusy za odejście z pracy od amerykańskiego producenta

GM wysyła na emerytury. Z talonem na samochód
(MotoTarget)
bEEbLPat

GM chce przekazać pracownikom, którzy zrezygnują z pracy talon na samochód. Równowartość 25 tys. dolarów to tylko jedna z zachęt przygotowanych przez amerykański koncern.

Zmagająca się z poważnymi problemami finansowymi firma chce do opuszczenia fabryk przekonać połowę z 61 tys. pracowników w Stanach Zjednoczonych Ameryki. GM gotów jest za odejście płacić, ponieważ zamierza w zamian znaleźć tańszą siłę roboczą.

Talon ma być tylko jednym z bonusów za przejście na wcześniejszą emeryturę lub zwolnienie z pracy. Kojarzony z PRL-em sposób na zdobycie auta zostanie wsparty system finansowych zachęt.

bEEbLPav

Na rozstaniu z koncernem można będzie nawet nieźle zarobić. Przejście na wcześniejszą emeryturę pracownika obsługującego taśmy montażowe wycenione zostało na 20 tys. dolarów, a robotnika o wyższych kwalifikacjach nawet na 45 tys. dolarów.

Młodsi pracownicy, którzy nie mogą jeszcze myśleć o emeryturze za zwolnienie dostaną znacznie więcej. Zwolnieni, którzy legitymują się stażem do 10 lat mają szansę dostać 45 tys. dolarów odprawy, a mogący pochwalić się ponad 20-letnim stażem nawet 115 tys. dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

bEEbLPaW
motoryzacja
business news
nowe samochody
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)