Notowania

goldman sachs
15.03.2012 08:58

Goldman Sachs nazywa klientów "Muppetami"? Dyrektor rezygnuje

Jeden z dyrektorów znanego na całym świecie amerykańskiego banku Goldman Sachs - Greg Smith - w nietypowy sposób pożegnał się ze swoim pracodawcą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Jeden z dyrektorów amerykańskiego banku Goldman Sachs - Greg Smith - w nietypowy sposób pożegnał się ze swoim pracodawcą. * *Zrobił to na łamach _ New York Timesa _ w formie listu, który przesłał do gazety. Nie przebierał w nim w słowach.

Greg Smith wyjaśnił, że zrezygnował ze swojego stanowiska ze względu na atmosferę, jaka ostatnio panowała w banku. Stwierdził, że jest toksyczna, destrukcyjna i nieprzyjazna, a wszystkim rządzi chciwość, która jest zdecydowanie ważniejsza niż klienci.

Awantura rozpętała się jednak jak ujawnił, że klienci w Goldman Sachs są oni nazywani _ Muppetami _, do których nie ma się szacunku i chce się z nich _ jak najwięcej wydoić _. W ostatnich godzinach to jeden z najbardziej komentowanych w Stanach Zjednoczonych tematów na portalu społecznościowym Twitter.

Na całą sytuację zareagowali szefowie Goldman Sachs. Naturalnie zaprzeczyli wszystkim tym doniesieniom zaznaczając przy tym, że bank notuje sukces tylko wtedy, gdy odnoszą go najpierw jego klienci.

Czytaj w Money.pl
Goldman Sachs prognozuje wzrost gospodarczy Polski Znany bank inwestycyjny jest bardziej sceptyczny od polskich ekonomistów, którzy prognozują około 3 procent wzrostu PKB.
Warren Buffet znów ratuje bank. Akcje szaleją Ta transakcja to lustrzane odbicie tego, co znany inwestor zrobił w 2008 roku inwestując w Goldman Sachs. Wówczas zarobił krocie.
Goldman Sachs wycenił polskie banki Bank inwestycyjny podwyższył cenę docelową dla Getinu i BRE Banku. Obniżył ją natomiast dla Pekao SA, PKO BP oraz dla Banku Handlowego.
Tagi: goldman sachs, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz