Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
google health
03.03.2008 08:42

Google będzie administrować służbą zdrowia

Koncern z Mountain View pracuje nad katalogiem usług medycznych, pacjentów oraz wyników badań.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Serwis Google Health został uruchomiony w zeszłym tygodniu. Obecnie koncern z Mountain View stara się nakłonić lekarzy oraz pacjentów, aby korzystali z usług witryny.

System ma stać się ogólnonarodową bazą danych dla służby zdrowia.

Specjaliści z witryny Google Health pracują nad podpisaniem stosownych umów z laboratoriami, prywatnymi gabinetami lekarskimi oraz aptekami, aby ułatwić im za pomocą platformy zarządzanie danymi.

Jak na razie, porozumienia zostały zawarte z takimi firmami, jak Quest Diagnostics Inc, czy Aetna Inc oraz sieciami aptek Walgreens i Walmart Stores Inc.

Google Health zabezpieczony jest hasłem. Umożliwia dostęp do bazy danych zawierającej katalog usług medycznych, co pozwala lekarzom na importowanie historii chorób pacjentów czy wyników badań. Jednak pacjenci także mogą do pewnego stopnia korzystać z usług serwisu - m. in. umawiać się na wizyty oraz zamawiać recepty.

Usługa Google rywalizuje z podobnymi serwisami - HealthVault, należącym do Microsoftu oraz Revolution Health, stworzonym przez Steve'a Case'a, byłego szefa koncernu AOL.

Tagi: google health, wiadomości, gospodarka
Źródło:
4press
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz