Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Google Doodle uczciło Dzień Matki

0
Podziel się:

Zapominalscy mają szczęście, że twórcy Google Doodle swoimi inspirującymi grafikami przypominają o ważnych dniach w kalendarzu

Google Doodle uczciło Dzień Matki
(Google)
bEUmLqcB

. Dziś zapracowanym dzieciom rysunkiem czytającej bajki mamy zwracają uwagę, że jeszcze czas na kupienie prezentu.

Warto wiedzieć, że świat jest niezwykle mocno podzielony w sprawie dnia kiedy najlepsze życzenia składa się mamom. W naszym kraju 26 maja obchodzono po raz pierwszy w 1914 roku w Krakowie. Na świecie często Dzień Matki łączy się z Dniem Kobiet, a w Argentynie jest to trzecie niedziela października, Francji pierwsza niedziela czerwca, Austrii druga niedziela maja.

Początek tej tradycji dali Grecy i Rzymianie. Wtedy to kultem otaczano matki-boginie, symbole płodności i urodzaju. Święto ponownie pojawiło się w Anglii w siedemnastym wieku i był to dzień wolny od pracy. Do końca XIX wieku nic się w tej materii nie zmieniło, ale tradycja zamarła , by na całym świecie powrócić dopiero po drugiej wojnie światowej, a w Polsce jeszcze przed pierwszą.

bEUmLqcD

W USA za tym świętem stoi nauczycielka Ann Maria Reeves Jarvis, która w 1858 ogłosiła Dni Matczynej Pracy. W 1914 Kongres przegłosował, że druga niedziela maja jako Dzień Matki będzie świętem narodowym.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUmLqde
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)