Notowania

Przejdź na
działalność google
18.10.2012 20:10

Google grozi Francuzom. Stawką opłaty dla mediów

Zobacz, kto domaga się włączenia operatorów wyszukiwarek w finansowanie mediów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gmutlu/iStockphoto)

Internetowy potentat Google zagroził, że nie będzie łączyć swych klientów z witrynami francuskich środków masowego przekazu, jeśli rząd Francji nie przestanie forsować ustawy obciążającej operatorów wyszukiwarek opłatami na rzecz właścicieli mediów.

Poinformowała o tym agencja France Presse, powołując się na list, który Google przesłał większej liczbie członków francuskiego rządu. List głosi, że wprowadzenie opłat za zapewnianie dostępu do stron internetowych mediów _ zagroziłoby samej egzystencji _ Google'a.

Użytkownicy internetu dokonują w ciągu miesiąca za pośrednictwem Google'a czterech miliardów wejść na witryny francuskich środków masowego przekazu.

We Francji już od dłuższego czasu toczy się dyskusja na temat _ podatku Google _, którego zdecydowaną zwolenniczką jest minister kultury Aurelie Filippetti. Również rząd Niemiec przedstawił pod koniec sierpnia projekt ustawy sankcjonującej tego rodzaju opłaty. Włączenia operatorów wyszukiwarek w finansowanie mediów domagają się francuscy i niemieccy wydawcy prasowi.

Czytaj więcej w Money.pl
Co ma Twitter do trzęsienia ziemi w Japonii? Analizie zostaną poddane informacje na temat ewakuacji, braków w dostawach energii oraz problemów na drogach, które pojawiły się w sieci w ciągu ok. tygodnia od katastrofy.
Dopuścili do ruchu samosterujące auta Pojazdy będą mogły poruszać się po kalifornijskich drogach publicznych - na razie jedynie w celach testowych, pod kontrolą wyszkolonego operatora-kierowcy.
Google kupuje Snapseed, konkurenta Instagrama Czy Google + i Snapseed powalczą o użytkowników z Facebookiem i zakupionym przez niego niedawno Instagramem?
Tagi: działalność google, francja, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, unia, najważniejsze, e-biznes, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz