Notowania

Przejdź na
atak na google
11.03.2010 06:40

Google nie ustępuje w sporze z Chinami

Firma nie będzie cenzurować swojej wyszukiwarki. Gotowa jest wycofać się rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ZapTheDingbat/CC/Flickr)

Firma Google trwa przy decyzji o wstrzymaniu cenzurowania swojej wyszukiwarki w Chinach, nawet, jeśli będzie to oznaczać konieczność wycofania się z tego rynku - oznajmiła przedstawicielka Google'a Nicole Wong.

Wong powiedziała w komisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów USA, że Google zaprzestanie cenzury, a _ jeśli opcją będzie zlikwidowanie naszej strony i opuszczenie kraju, to jesteśmy przygotowani, by to uczynić _.

Firma zagroziła całkowitym zerwaniem współpracy z Pekinem po atakach hakerów, które według źródeł amerykańskich pochodziły z Chin, i po ustaleniu, że tamtejszy cyberwywiad starał się uzyskać informacje z prywatnych kont poczty elektronicznej należących do chińskich dysydentów. Spór dotyczy również kwestii cenzury.

Według informacji z zeszłego tygodnia gigant internetowy prowadzi rozmowy z chińskimi władzami, domagając się, by Pekin zrezygnował z wymogu blokowania dostępu do stron internetowych, które uznaje za wywrotowe.

Chiny będą tęsknić za Google? Zobacz materiał CNN:

W środę dyrektor generalny Google'a Eric Schmidt powiedział, że prowadzone są _ aktywne negocjacje _, ale zastrzegł, że firma zdecydowała się nie ujawniać ich szczegółów. Kilka dni wcześniej Pekin zaprzeczył doniesieniom, że toczą się rozmowy.

W zeszłym tygodniu Wong mówiła, że Google wciąż rozważa _ kolejny krok _ wobec Chin. Media komentowały, że firma stara się zapewne doprowadzić do sytuacji, w której mogłaby nadal prowadzić operacje biznesowe w Chinach, tym razem jednak bez ustępstw wobec oficjalnej cenzury.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Managerowie Google skazani na pół roku więzienia ]( http://manager.money.pl/styl/media/artykul/managerowie;google;skazani;na;pol;roku;wiezienia,214,0,592598.html )
* [ W Chinach pojawiły się podróbki Google i YouTube ]( http://manager.money.pl/news/artykul/w;chinach;pojawily;sie;podrobki;google;i;youtube,236,0,581612.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: atak na google, google, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz