Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
atak na google
06.06.2011 14:36

"Google to narzędzie do szkalowania Pekinu"

Dziennik "Renmin Ribao", oficjalny organ chińskiej partii komunistycznej, ostrzegł, że oskarżanie Chin o ataki cybernetyczne może zaszkodzić interesom Google'a.

Podziel się
Dodaj komentarz
(brionv/cc/Flickr)

Dziennik _ Renmin Ribao _, oficjalny organ chińskiej partii komunistycznej, ostrzegł, że oskarżanie Chin o ataki cybernetyczne może zaszkodzić interesom Google'a.

Chiński dziennik napisał w wydaniu na zagranicę, że Google stał się _ narzędziem politycznym _, służącym do szkalowania Pekinu. To reakcja na podejrzenia Google'a, że z Chin wyprowadzono ostatnio atak na jego pocztę elektroniczną.

Google ujawnił, że hakerom udało się zdobyć hasła dostępów setek użytkowników poczty Gmail, w tym pracowników administracji USA, chińskich obrońców praw człowieka i dziennikarzy, a także wojskowych i urzędników z krajów azjatyckich, głównie z Korei Płd. Firma zorientowała się w sytuacji i poinformowała o niej ofiary ataku, a także zabezpieczyła ich konta.

Według Google'a, wydaje się, że hakerski atak wyprowadzono z Chin, a konkretnie z Jinan, stolicy prowincji Shandong, gdzie ma siedzibę jednostka chińskiego wywiadu wojskowego.

_ Renmin Ribao _, oficjalny organ Komunistycznej Partii Chin, zarzucił Google'owi prowadzenie _ ryzykownej gry politycznej _, polegającej na rozmyślnym podsycaniu _ negatywnej percepcji Chin na Zachodzie _. Amerykańskiemu gigantowi internetowemu zarzucono _ złą wolę _ i _ ukryte motywy _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/t89144.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/google;na;celowniku;hakerow;z;chin,173,0,843181.html) Google na celowniku hakerów z Chin Firma ostrzegła użytkowników swojej poczty elektronicznej Gmail przed możliwymi atakami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/t89144.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/atak;hakerow;na;googlea;-;usa;chca;sledztwa,0,0,844800.html) Atak hakerów na Google'a - USA chcą śledztwa Google twierdzi, że wielki atak hakerski na jej pocztę elektroniczną został wyprowadzony z Chin. Pekin odrzuca te oskarżenia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/t91679.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chiny;naprawiaja;wizerunek;i;zamykaja;hakerow,29,0,726301.html) Chiny naprawiają wizerunek i zamykają hakerów Od początku roku do końca listopada władze aresztowały 460 podejrzanych.
Tagi: atak na google, google, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz