Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Google ujawnił, że w USA pracują dla niego głównie biali mężczyźni

0
Podziel się:

Google zdecydował się na opublikowanie obowiązkowego raportu na temat zatrudnienia, który musi składać w specjalnej amerykańskiej komisji rządowej zajmującej się równością na rynku pracy.

Google ujawnił, że w USA pracują dla niego głównie biali mężczyźni
(Robert Scoble/cc/flickr)

Amerykański gigant internetowy Google ujawnił, że większość ich pracowników w USA to biali mężczyźni; zaledwie 30 procent zatrudnionych to kobiety, 3 procent to Latynosi, a 2 procent to Afroamerykanie - informuje agencja Associated Press.

_ Trzeba jasno powiedzieć, że Google nie jest idealnym miejscem, jeżeli chodzi o różnorodność _ - napisał na blogu wiceprezes koncernu Laszlo Bock, odnosząc się do opublikowanych wczoraj danych.

Google zdecydował się na opublikowanie obowiązkowego raportu na temat zatrudnienia, który musi składać w specjalnej amerykańskiej komisji rządowej zajmującej się równością na rynku pracy. Firmy nie mają jednak obowiązku podawać tych informacji do publicznej wiadomości. Google tłumaczy, że ujawniając te dane, chce zrobić pierwszy krok w stronę zmian w strukturze zatrudnienia.

_ Jesteśmy pierwszymi, którzy przyznają, że Google jest daleko od miejsca, w którym chcielibyśmy się znaleźć i jest całkowicie jasne, że skala tego zjawiska jest częścią problemu _ - podkreślił Bock.

Koncern na początku roku 2014 zatrudniał na całym świecie około 44 tys. osób. Władze w Waszyngtonie otrzymały natomiast dane na temat około 26 tys. osób zatrudnionych w USA.

Bock zapewnił, że Google pracuje nad wprowadzeniem większej różnorodności wśród zatrudnionych. W związku z tym firma od 2010 roku zainwestowała w szkolenia m.in. dla kobiet ponad 40 milionów dolarów. Koncern wspiera też szkoły wyższe, w których uczy się w większości młodzież afroamerykańska.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)