Notowania

Przejdź na
chiny
03.03.2010 08:53

Google walczy o chińskich internautów

Firmie zależy na ogromnym rynku, więc nie podejmuje radykalnych kroków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Huaxiadragon/Dreamstime)

*Google od 7 tygodni rozważa czy wycofać się z Chin po serii cyber-ataków na firmę oraz użytkowników jej poczty mailowej. *

Wiceprezes firmy Google, a zarazem wiceszefowa jej działu prawnego, odpowiedzialna m.in. za kwestie cenzury Nicole Wong, powiedziała, że Google wciąż rozważa _ kolejny krok _ wobec Chin.

Siedem tygodni wcześniej firma zagroziła całkowitym zerwaniem współpracy z Pekinem, po atakach hackerów, które przypuszczono z Chin. Udało się także ustalić, że tamtejszy cyberwywiad starał się uzyskać informacje z prywatnych kont poczty mailowej, należących do chińskich dysydentów.

Gigant internetowy prowadzi jednak nieustanne rozmowy z chińskimi władzami, domagając się, by zrezygnował z wymogu blokowania dostępu do stron internetowych, które uznaje za _ wywrotowe _. Google stara się zapewne doprowadzić do sytuacji, w której mógłby nadal prowadzić operacje biznesowe w Chinach, tym razem jednak bez ustępstw wobec oficjalnej cenzury.

Postawę Google'a pochwalił senator Durbin, który zamierza przeforsować ustawę o _ kodzie postępowania _ firm internetowych, które prowadzą interesy w krajach, gdzie wolność słowa jest ograniczana. Senator podkreślił nawet, że chciałby, by firmy, które nie _ podejmą racjonalnych kroków na rzecz obrony praw człowieka _ były karane sądownie.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: chiny, google, ataki, hakerzy, internet, cenzura, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz