Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Google zmienia logo i wyszukiwarkę

0
Podziel się

Na swym blogu analitycy Google'a piszą, że te zmiany mają ułatwić korzystanie z różnego rodzaju internetowych serwisów.

Google zmienia logo i wyszukiwarkę
(gmutlu/iStockphoto)
bEhbAeZN

Internetowy gigant Google zmienia wygląd swoich stron, przede wszystkim wyszukiwarki. Subtelne poprawki mają ułatwić użytkownikom korzystanie z różnego rodzaju serwisów. Logo poddano niewielkim modyfikacjom. Unowocześnieniu ulegnie też pasek nawigacyjny. Będzie taki jak Chrome OS.

Główna strona wyszukiwarki od dawna jest bardzo prosta: biała z kolorowymi literami w nazwie Google oraz z okienkiem do wpisywania haseł. Teraz barwy liter - niebieska, żółta, zielona i czerwona, będą nieco jaśniejsze i będą sprawiały wrażenie bardziej płaskich.

Uproszczony będzie też pasek narzędzi. Na swym blogu analitycy Google'a piszą, że te zmiany mają ułatwić korzystanie z różnego rodzaju internetowych serwisów.

bEhbAeZP

Wkrótce będziemy też korzystać z nowego paska nawigacyjnego. Chodzi o to, byśmy mogli w taki sam sposób włączać poszczególne usługi, niezależnie od tego z jakiego urządzenia korzystamy. Ikonki prowadzące do YouTube, Gmaila, Google+, Map, Dysku, sklepu Play zostaną przesunięte znad paska nad polem wyszukiwania w jedną zbiorczą, rozwijaną ikonę.

To pierwsza zmiana wyglądu wyszukiwarki Google'a od trzech lat; nowe logo i pasek będą wprowadzane stopniowo i nie wszyscy będą je widzieć od razu. W ostatnim czasie wygląd swoich sztandarowych stron zmieniły też firmy Yahoo i Microsoft.

Czytaj więcej w Money.pl
Google podał dane. Robi to 55 milionów ludzi Co miesiąc 55 milionów ludzi na świecie wpisuje do wyszukiwarki internetowej słowo " Bóg" , a 37 milionów " Kościół" - podaje Google.
Tak powstają zdjęcia Google Street View Street View uruchomiono w 2007 r.. Od tego czasu wykonano dziesiątki milionów zdjęć, dokumentując najciekawsze i najtrudniej dostępne miejsca w 50 krajach, na siedmiu kontynentach.
bEhbAfaq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)