Notowania

Przejdź na
rio tinto
05.06.2009 09:24

Górniczy gigant rezygnuje z umowy wartej miliardy

Za 15,9 mld dolarów Chinalco miało zwiększyć udziały w Rio Tinto do 18 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ITAR TASS)

Chinalco miało zwiększyć udziały w angielsko-australijskim gigancie.

Jak donosi _ BBC _, warta 15,9 mld dolarów umowa ws. powiększenia pakietu należącego do chińskiej firmy do 18 proc. nie zostanie zrealizowana.

Powód? Rio Tinto liczy na to, że uda się doprowadzić do fuzji z innym potentatem przemysłu wydobywczego BHP Billiton. Takie rozwiązanie mogłoby uchronić mającą niemal 40 mld dolarów długu spółkę przed bankructwem.

Przedstawiciele Chinalco, które dostanie 195 mln dolarów odszkodowania, nie ukrywają rozczarowania z powodu decyzji Rio Tinto.

Angielsko-australijski koncern poinformował, że w ramach zawartego z BHP porozumienia firmy połączą siły w kwestii wydobcyia rud żelaza w zachodniej Australii i utworzą spółkę joint venture, w której każda z nich będzie miała 50 proc. udziałów.

ZOBACZ JAK WYGLĄDA JEDNA Z INWESTYCJI RIO TINTO W AUSTRALII (ang.):

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Chińczycy w Rio Tinto. Trzymają się mocniej ]( http://manager.money.pl/news/artykul/chinczycy;w;rio;tinto;trzymaja;sie;mocniej,169,0,427177.html )
* [ Górniczy gigant szuka pieniędzy. Pomogą Chińczycy? ]( http://manager.money.pl/news/artykul/gorniczy;gigant;szuka;pieniedzy;pomoga;chinczycy,206,0,424398.html )
* [ Rio Tinto odkłada ekspansję. Winna recesja ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/rio;tinto;odklada;ekspansje;winna;recesja,28,0,414492.html )
Tagi: rio tinto, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, surowce, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz