Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bhp billiton
28.03.2011 06:06

Górniczy gigant wyda 80 mld dolarów

Taką wartość ma inwestycyjny plan BHP Billiton. Ma być zrealizowany do 2015 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Phil Scoville/CC/Flickr)

Największy na świecie koncern górniczy zapowiedział m.in. rozbudowę swoich projektów w Australii. Na inwestycje powiązane ze zwiększeniem wydobycia rudy żelaza i węgla - w związku z rosnącym popytem na te surowce w Azji - wyda 9,5 mld dolarów - donosi BBC. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój kopalń, połączeń kolejowych i portów w Australii.

Angielsko-australijska firma jest największym producentem węgla koksowego. Jest on używany do produkcji stali. To także jeden z największych producentów miedzi, rudy żelaza, niklu i srebra.

W ubiegłym roku BHP dolarów chciało kupić za 39 mld dolarów firmę Potash Corp kanadyjskiego giganta nawozów. Transakcja nie głównie z powodu problemów prawnych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t46778.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/najwiekszy;projekt;w;historii;wyloza;3;1;mld;dolarow,53,0,696629.html) Największy projekt w historii. Wyłożą 3,1 mld dolarów Górniczy potentat Rio Tinto planuje wielką inwestycję w Australii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t103585.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mimo;japonii;inwestycji;ma;byc;wiecej,94,0,800094.html) Mimo Japonii, inwestycji ma być więcej Resort gospodarki spodziewa się w tym roku 10 mld euro, które napłyną do Polski.
Tagi: bhp billiton, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz