Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sylwia Wysocka
|

Gospodarka Włoch. Nie tylko pizza i dolce vita, ale technologie kosmiczne i duży eksport

0
Podziel się:

Włosi to nie tylko producenci pizzy - podkreśla się w filmie przypominając, że kraj jest światowym liderem w gałęzi wielkiej infrastruktury, a dorobek włoskich firm to 1000 obiektów w 90 krajach.

Gospodarka Włoch. Nie tylko pizza i dolce vita, ale technologie kosmiczne i duży eksport
(Governo Italiano)
bEJXCRTp

Potrafią robić tylko pizzę i myślą stale o jedzeniu i amorach, lubią dolce vita i piłkę, wieczne dzieci - z takimi stereotypami na temat Włochów postanowił walczyć rząd Matteo Renziego. Przygotował 3-minutowy film, w którym w zaskakujący sposób obala te opinie.

Film _ Włochy, nadzwyczajnie zwyczajne miejsce _ (_ Italy - the extraordinary common place _) został zaprezentowany przez rząd podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. W ciągu kilku dni wyświetlono go w internecie ponad 1,5 miliona razy - podkreśliło ministerstwo rozwoju gospodarczego. Stereotypy na temat kraju i jego mieszkańców gabinet Renziego odpiera głównie właśnie argumentami gospodarczymi i promocją _ made in Italy _ w wielu dziedzinach.

Film ten przygotowany został w momencie, gdy wiele mówi się o tym, że wizerunek Włoch na świecie poważnie ucierpiał z powodu ciężkiego kryzysu finansów, z których usiłuje wyprowadzić je rząd Renziego realizując także program gruntownych reform. Rating kraju został kilkakrotnie obniżony w ostatnich latach, a na łamach światowej prasy opublikowano wiele artykułów o recesji i fatalnej kondycji finansów publicznych. Poza tym - nad czym ubolewali publicyści krajowej prasy - Włochy stały się wręcz pośmiewiskiem z powodu politycznego chaosu i skandali za rządów Silvio Berlusconiego.

bEJXCRTr

Włosi to nie tylko producenci pizzy - podkreśla się w filmie przypominając, że kraj jest światowym liderem w gałęzi wielkiej infrastruktury, a dorobek włoskich firm to 1000 obiektów w 90 krajach.

_ Latin lovers? _ - na to pytanie odpowiada się danymi o tym, że Włochy zajmują 5. miejsce na świecie wśród krajów z największą nadwyżką w handlu dobrami wytworzonymi.

Kolejny stereotyp opisuje Włochów jako _ uzależnionych od imprez _, któremu przeciwstawia się obraz nocnej pracy naukowców w laboratoriach i informację o najwyższym na świecie wzroście eksportu notowanym w przemyśle farmaceutycznym i biomedycznym.

Włosi nie tylko gestykulują - zauważa się. Ich kraj zajmuje drugie miejsce w Europie pod względem wielkości eksportu. Wieczne dzieci? Nie - odpowiada rząd - kładąc nacisk na wiodącą rolę Italii w technologii kosmicznej.

bEJXCRTx
Zobacz także: Zobacz film o Włoszech zaprezentowany w Davos

Poza tym przedstawiono Włochów nie tylko jako entuzjastów jedzenia i _ miłośników dolce vita _, ale jako potentatów w produkcji żywności, a także na przykład jachtów. Italia nie jest ojczyzną _ maniaków piłki nożnej _; to kraj o największej liczbie zabytków na liście światowego dziedzictwa UNESCO - przypomina rząd.

Czytaj więcej w Money.pl

bEJXCRTy
bEJXCRTS
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)