Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grecja: Wielki strajk dziennikarzy. Nic nie nadaje

0
Podziel się:

Od 6 rano greckie radio i telewizja nie nadają żadnych wiadomości. Jutro nie ukażą się gazety.

Grecja: Wielki strajk dziennikarzy. Nic nie nadaje
(Anna Anagnostopulu/Money.pl)

Od 6 rano greckie radio i telewizja nie nadają żadnych wiadomości. Jutro nie ukażą się gazety. Dziennikarze przystąpili do 24-godzinnego strajku w proteście przeciwko zwolnieniom, zaległościom w wypłacie wynagrodzeń oraz wielkiemu bezrobociu.

Do strajku wezwał związek zawodowy dziennikarzy ESIEA. _ Nie mamy innego wyjścia. Setki naszych kolegów są bez pracy _ - powiedział agencji dpa szef tego związku Dimitris Trimis. Podkreślił, że kryzys w Grecji, który nie ominął mediów, dotyka już niemal co drugiego dziennikarza.

Grecki rząd skrytykował kierownictwo związku dziennikarzy, zarzucając mu próbę _ wytłumienia _ wiadomości o wtorkowej wizycie w Atenach prezydenta Francji Francoise Hollande'a.

Rzecznik rządu Simos Kedikoglu powiedział, że takie działanie jest bez precedensu i odpowiedzialnością za strajk obciążył Koalicję Radykalnej Lewicy (SYRIZA), której bliski jest związek dziennikarzy ESIEA.

Czytaj więcej w Money.pl
Grecy w kolejkach po darmową żywność Bezrobocie sięgnęło tu już 26 procent. Szacuje się, że około 250 tysięcy osób żyje dzięki pomocy Kościoła.
Greckie wyspy odcięte od świata, brakuje leków Powodem strajku są złe warunki pracy, cięcia płacowe, a także zaległości w wypłacaniu przez armatorów wynagrodzeń.
W Grecji codziennie znika tysiąc miejsc pracy! W najgorszej sytuacji są ludzie młodzi. Co drugi z nich nie ma zatrudnienia.
media
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)