Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grupa Rovese uruchomiła zakład produkcyjny pod Moskwą

0
Podziel się

Grupa Rovese z Kielc, uruchomiła produkcję płytek ceramicznych i gresu w Żeleznodorożnym pod Moskwą.

Grupa Rovese uruchomiła zakład produkcyjny pod Moskwą
(Rovese)
bErxJLcl

Grupa Rovese, mająca siedzibę w Kielcach, a wytwarzająca i dystrybuująca wyroby do wykańczania i wyposażenia łazienek, uruchomiła produkcję płytek ceramicznych i gresu w Kuczinskim Zakładzie Ceramicznym w Żeleznodorożnym, 37 km na wschód od Moskwy.

W uroczystości uczestniczyli m.in. ambasador Polski w Rosji Wojciech Zajączkowski, wicemer Żeleznodorożnego Siergiej Czernucha i przedstawiciele zarządu obwodu moskiewskiego. Wśród zaproszonych byli też najwięksi dealerzy w Rosji i reprezentanci wiodących firm budowalnych.

Kuczinski Zakład Ceramiczny, jeden z większych producentów płytek ceramicznych i gresu na terytorium Rosji, powstał na bazie Kuczinskiego Zakładu Ceramiczno-Płytkowego i Kuczinskiej Cegielni, przejętych przez Grupę Rovese pod koniec 2011 roku.

bErxJLcn

W Kuczinski Zakład Ceramiczny - uruchomienie linii produkcyjnych, rekonstrukcję starych budynków i zagospodarowanie przylegającego terenu (16,5 ha) - Grupa Rovese zainwestowała 70 mln euro. Łączne inwestycje Rovese Capital Group w Rosji wyniosły ponad 200 mln euro.

Początkowe moce zakładu zostały zwiększone dwukrotnie. Obecnie produkuje on w trzech technologiach na siedmiu liniach produkcyjnych. Zatrudnia ponad 500 osób. W 2014 roku zaplanowano produkcję płytek ceramicznych i gresu na poziomie 8 mln metrów kwadratowych. Wyroby zakładu sprzedawana są w Rosji i innych krajach Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP).

Przedsięwzięcie Grupy Rovese to największa polska inwestycja w Rosji. Według Federalnej Służby Statystyki Państwowej (Rosstatu), wartość polskich inwestycji w Rosji w rachunku skumulowanym na koniec 2012 roku wyniosła 674 mln dolarów, w tym inwestycje bezpośrednie stanowiły 414 mln USD. Pełnych danych za 2013 rok jeszcze nie ma.

Polskie inwestycje w Rosji koncentrują się głównie w trzech regionach - moskiewskim, leningradzkim i kaliningradzkim. Głównym odbiorcą polskich inwestycji w Federacji Rosyjskiej jest przemysł przetwórczy.

bErxJLct

Rovese to jedna z największych firm produkcyjnych na rynku europejskim z polskim kapitałem. Przedmiotem podstawowej działalności Grupy Rovese jest produkcja i dystrybucja wyrobów wykorzystywanych do wykańczania i wyposażenia łazienek (produktów ceramiki sanitarnej, płytek ceramicznych, kabin prysznicowych, wanien i brodzików akrylowych, mebli łazienkowych oraz innych artykułów około łazienkowych).

Od 1998 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jej głównym udziałowcem (62,1 proc. akcji) jest biznesmen Michał Sołowow.

Działalność Grupy Kapitałowej Rovese prowadzona jest na rynku polskim oraz poza granicami kraju. Głównym kierunkiem zagranicznej sprzedaży są rynki Europy Wschodniej (Rosja, Ukraina) oraz kraje Unii Europejskiej (m. in. Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Irlandia, Szwecja, Dania). Grupa Kapitałowa Rovese prowadzi działania zmierzające do rozszerzenia działalności na rynkach zagranicznych.

Czytaj więcej w Money.pl

bErxJLcO
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)