Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Wydawnicza Foksal łączy trzy wydawnictwa

0
Podziel się:

W Grupie Wydawniczej Foksal zachowane zostaną znaki firmowe poszczególnych należących do niego wydawnictw, ich linie programowe będą honorowane, zawarte przez nie umowy pozostaną ważne.

Grupa Wydawnicza Foksal łączy trzy wydawnictwa
(RachelH_/CC/Flickr)
bECGDwet

Nowo powstała Grupa Wydawnicza Foksal połączyła trzy wydawnictwa należące do grupy EMF: W.A.B., Wilgę i Buchmanna. _ - To nasz sposób na przetrwanie trudnych czasów na rynku książki _ - powiedziała PAP Beata Stasińska, odpowiedzialna za program wydawniczy grupy.

_ - Główny inwestor tych wydawnictw, czyli grupa Empik Media & Fashion, kupował wydawnictwa od niemal dwóch lat. To naturalne, że wydawnictwa mające jednego właściciela, w którymś momencie muszą w swoim wysiłku marketingowym, sprzedażowym i promocyjnym, siły połączyć. Czasy są trudne, mówimy o kryzysie, rzecz się dzieje w kraju, gdzie poziom czytelnictwa jest, jaki jest. Trwa rewolucja technologiczna, książka zmienia swoją formę. W niedługim czasie zapewne będzie tak, że książka elektroniczna zdominuje książkę papierową. Skonsolidowanie trzech wydawnictw należących do EMF w jednej grupie wydawniczej jest naszą odpowiedzią na te wyzwania _ - powiedziała Beata Stasińska.

W Grupie Wydawniczej Foksal zachowane zostaną znaki firmowe poszczególnych należących do niego wydawnictw, ich linie programowe będą honorowane, zawarte przez nie umowy pozostaną ważne. _ - Mamy w planach dołączenie do grupy nowych segmentów, o których jeszcze za wcześnie mówić. Dzięki stworzeniu Grupy Wydawniczej Foksal mamy do czynienia nie z trzema wydawnictwami, a z jednym, dużym podmiotem, którego obrót roczny w 2012 roku wyniósł 55 mln zł. Troszkę łatwiej będzie nam w ten sposób przetrzymać kryzys _ - powiedziała Stasińska.

bECGDwev

Przypomniała też, że w grudniu ogłoszono zamknięcie działalności jednego z największych polskich wydawnictw - Świata Książki. _ - Zostały po nim książki w magazynach, które niedługo pojawią się zapewne w punktach sprzedaży taniej książki. To kolejny problem, kolejne pytanie: jak zareaguje na to rynek, jak zareagują wydawcy i księgarze. Pojawienie się dużej liczby książek przecenionych nie ułatwi sprzedaży książek nowych, czytelnik stosuje racjonalną strategię, aby kupować jak najtaniej _ - dodała Stasińska.

Grupa Wydawnicza Foksal ma siedzibę w budynku przy ul. Foksal 17 należącym do Państwowego Instytutu Wydawniczego, który w lutym zeszłego roku został postawiony w stan likwidacji. _ - Wynajmujemy od PIW-u dwa piętra budynku, które wcześniej wynajmowane były firmom brokerskim. Redakcja PIW-u nadal mieści się w tym samym budynku, tam gdzie dotąd. O ile wiem, wynajmowanie tych dwu pięter pomaga PIW-owi spłacać długi _ - dodała Beata Stasińska.

Czytaj więcej w Money.pl
Ważny indeks zaskoczył. Niemcy ostro ruszą? Indeks Ifo, obrazujący nastroje wśród przedsiębiorców niemieckich, wzrósł w styczniu 2013 r. do 104,2 pkt ze 102,4 pkt w poprzednim miesiącu.
Były minister finansów: będzie dużo gorzej Jerzy Hausner, prognozuje czy w Polsce dojdzie do recesji.
Oto wielkie upadki znanych sieci handlowych W ciągu ostatnich dwóch tygodni poinformowano o przejęciu w zarząd komisaryczny trzech znanych sieci komercyjnych.
bECGDweW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)