Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Maciej Rynkiewicz
|

Gruper.pl: Pierwszy kupon w Polsce był od nas

0
Podziel się:

Numer trzy na rynku, który mówi że jest numerem dwa, ma kilkukrotnie mniejsze obroty niż Gruper - mówi o Citeam.pl prezes jednego z największych serwisów grupowych w Polsce.

Gruper.pl: Pierwszy kupon w Polsce był od nas
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Bazowanie jedynie na liczbie użytkowników skończyło się bańką internetową w 2001 roku, mówi Tomasz Dalach, prezes serwisu Gruper.pl.

_ - Na giełdę wchodziły spółki właściwie bez żadnych przychodów i były kupowane za horrendalne kwoty, wyceniając swoją wartość na podstawie liczby użytkowników, a nie przychodów - _ przypomina w rozmowie z serwisem Interaktywnie.com prezes Gruper.pl.

Jego zdaniem o sile przedsiębiorstwa, również internetowego, powinny świadczyć obroty i zyski. _ - To tak jak z dwoma zwykłymi sklepami na ulicy. Co z tego, że do jednego wchodzi masa ludzi, skoro nic nie kupują? Przetrwa ten drugi, z którego klienci wyjdą z torbami pełnymi zakupów - _ czytamy w portalu.

Tymczasem ilość użytkowników Grupera rośnie zdecydowanie wolniej niż u konkurencji. Według badań kwietniowych badań Gemius/PBI Citeam.pl ma już ponad 1,3 miliona użytkowników, czyli blisko 400 tysięcy więcej niż w marcu. Gruper.pl zyskał w tym samym czasie mniej niż 100 tysięcy internautów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/t25672.jpg ) ] (http://interaktywnie.com/biznes/artykuly/e-commerce/citeam-pl-szturmuje-rynek-traci-fastdeal-pl-20626) Allegro ściga Groupon. Dystans topnieje W ciągu dwóch miesięcy liczba użytkowników Citeam.pl wzrosła o ponad 650 tysięcy. Niedługo witryna z grupy Allegro dogoni czołówkę polskich witryn zakupów grupowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/95/t87391.jpg ) ] (http://interaktywnie.com/biznes/newsy/e-commerce/agora-juz-sprzedaje-grupowo-ruszyl-happyday-pl-20417) Agora sprzedaje grupowo Ruszył serwis HappyDay.pl - z zakupami grupowymi. Start serwisu wsparty jest kampanią wizerunkową.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t8074.jpg ) ] (http://interaktywnie.com/biznes/artykuly/e-commerce/zakupy-grupowe-20241) Komu nie opłacają się zakupy grupowe? Sprzedawcy "oddają" nawet połowę zarobionych pieniędzy serwisom oferującym zakupy grupowe.
business news
manager
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)