Notowania

Przejdź na
presspublika
04.07.2011 16:22

Hajdarowicz chce mieć całość Presspubliki

Spółka Gremi Media, zamierza jak najszybciej podjąć negocjacje ze Skarbem Państwa w sprawie odkupienia pozostałych udziałów spółki wydającej Rzeczpospolitą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bright Meadow/CC/Flickr)

*Spółka Gremi Media, która zawarła umowę kupna 51,01 proc. udziałów Presspubliki, zamierza jak najszybciej podjąć negocjacje ze Skarbem Państwa w sprawie odkupienia pozostałych udziałów spółki wydającej _ Rzeczpospolitą _. - _ Cieszy nas taka deklaracja _ - podkreśla MSP. *

1 lipca rzecznik MSP Maciej Wewiór poinformował, że resort skarbu w dalszym ciągu chce pozbyć się swoich udziałów w Presspublice.

_ - Ja to traktuję, jako deklarację prosprzedażową i stosowne dokumenty, może jeszcze w tym tygodniu, złożymy do Skarbu Państwa _ - zapowiedział właściciel Gremi Media Grzegorz Hajdarowicz.

Rzecznik MSP powiedział dziś, że resort skarbu podtrzymuje stanowisko, iż nie ma powodu, dla którego Skarb Państwa miałby być udziałowcem w firmie wydającej gazetę. Zaznaczył, że MSP podtrzymuje chęć wyjścia z tej inwestycji. - _ Jeśli ktokolwiek będzie zainteresowany udziałami w Presspublice - to dotyczy również pana Hajdarowicza - będzie mógł wziąć udział w stosownej procedurze _ - powiedział Wewiór.

Hajdarowicz dodał, że powodzenie tej transakcji zależy głównie od ceny, jaką zaproponuje Skarb Państwa za swój mniejszościowy pakiet.

_ [ ( http://static1.money.pl/i/h/94/t84318.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/msp;chce;sprzedac;udzialy;w;presspublice,39,0,864551.html) MSP chce sprzedać udziały w Presspublice - My określiliśmy cenę pakietu większościowego transakcją z Mecomem na 80 mln zł, a pakiety mniejszościowe na całym świecie kosztują znacznie, znacznie mniej. Teraz słowo "znacznie" będzie kluczem do zamknięcia negocjacji _ - ocenił Hajdarowicz. Jeśli nie dojdzie do porozumienia z MSP w sprawie ceny, to _ będziemy wspólnikami ze Skarbem Państwa i tyle _ - dodał.

1 lipca spółka Gremi Media, należąca do krakowskiego przedsiębiorcy Grzegorza Hajdarowicza, poinformowała, że zawarła umowę kupna spółki Mecom Poland, która posiada 51,01 proc. udziałów Presspubliki. Resztę akcji ma Przedsiębiorstwo Wydawnicze _ Rzeczpospolita _, które jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa.

Hajdarowicz zapłaci funduszowi Mecom 80 mln zł za udziały w Presspublice. Transakcja będzie zamknięta dopiero po akceptacji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

O zmianach w Rzeczpospolitej czytaj na kolejnej stronie

Nowy właściciel liczy, że Urząd wyda zgodę na transakcję pod koniec wakacji. Zapowiedział też, że spółka Gremi Media będzie się tak przekształcała, by znaleźć się na giełdzie. - _ Może to być w tym roku, może w następnym, trudno mi teraz o tym mówić, to zależy od paru czynników _ - zaznaczył.

Hajdarowicz pytany o ewentualne zmiany profilu _ Rz e czpospolitej _ i tygodnika _ Uważam Rze _ po zmianie właściciela odpowiedział, że zamierza się głównie koncentrować na sprawach biznesowych.

_ - Przede wszystkim jestem za rzetelnym dziennikarstwem. Na pewno będę też chciał ingerować tam, gdzie będą treści, które zupełnie odbiegają od mojego widzenia świata, a to proste treści: wolność jednostki, wolny rynek, własność prywatna i absolutnie niepropagowanie systemów totalitarnych, a szczególnie komunizmu _ - zaznaczył Hajdarowicz.

Presspublica to wydawca m.in. dziennika _ Rzeczpospolita _ (sprzedaż miesięczna około 140 tys. egz.), gazety _ Parkiet _ (sprzedaż około 9 tys.), tygodnika _ Uważam Rze _ (sprzedaż około 130 tys.) oraz portali internetowych, w tym portalu www.rp.pl. Przychody grupy Presspublica wyniosły w 2010 roku 220,9 mln zł, a zysk 8,1 mln zł. Grupa Gremi jest od prawie dwóch lat właścicielem tygodnika _ Przekrój _ i miesięcznika _ Sukces _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/t41784.jpg ) ] (http://interaktywnie.com/biznes/newsy/biznes/hajdarowicz-wlascicielem-presspubliki-ma-51-proc-udzialow-20768) "Rzeczpospolita" ma nowego współwłaściciela Firma Gremi Media, należąca do Grzegorza Hajdarowicza, przejęła spółkę Mecom Poland Holdings za 80 mln zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t83728.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prokuratura;zajmie;sie;doniesieniem;na;grada,229,0,862693.html) Prokuratura zajmie się doniesieniem na Grada Prokuratura Generalna przekazała zawiadomienie Solidarności o możliwości popełnienia przestępstwa przez ministra skarbu Aleksandra Grada w sprawie KGHM do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/240/t98288.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grad;zapowiada;4;mld;zl;z;dywidend,242,0,857330.html) Grad zapowiada 4 mld zł z dywidend Minister Skarbu Państwa spodziewa się, że Skarb Państwa dostanie z zysków spółek więcej niż zakłada ustawa budżetowa.
Tagi: presspublika, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz