Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hakerzy pustoszą amerykańskie konta. 1,2 mld dolarów w dwa lata

0
Podziel się:

Straty firm w Stanach Zjednoczonych spowodowane działalnością hakerów w okresie od października 2013 do chwili obecnej wynoszą 1,2 mld dolarów.

Hakerzy pustoszą amerykańskie konta. 1,2 mld dolarów w dwa lata
(tigerlily713/Pixabay)
bEISRdfV

Straty firm w Stanach Zjednoczonych spowodowane działalnością hakerów w okresie od października 2013 do chwili obecnej wynoszą 1,2 mld dolarów - wynika z danych FBI.

Jak podaje Federalne Biuro Śledcze, od października 2013 r. ponad 7 tys. amerykańskich firm padło ofiarą internetowego oszustwa określanego angielskim terminem "scam".

Polega ono na wysłaniu do pracowników korporacji sfałszowanej elektronicznej korespondencji. Jej nadawca - haker - prosi adresata o ujawnienie poufnych informacji, zazwyczaj uzurpując sobie tożsamość członka kadry zarządzającej danej firmy, do którego skrzynki pocztowej wcześniej się włamał.

bEISRdfX

Amerykańskie przedsiębiorstwa, które w okresie od października 2013 do chwili obecnej zostały skutecznie zaatakowane przez hakerów rozsyłających scam, straciły w sumie ok. 750 mln dolarów - wynika z komunikatu FBI.

Po uwzględnieniu strat firm działających na terytorium USA, ale podlegających zagranicznej jurysdykcji, kwota ta wzrasta do 1,2 mld dolarów.

FBI poinformowało też, że tylko w pierwszych ośmiu miesiącach tego roku odnotowało 270-proc. wzrost liczby zgłoszeń dotyczących strat spowodowanych scamem.

bEISRdgy
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)