Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hakerzy usiłowali okraść bank. Wpadli

0
Podziel się:

Brytyjska policja oskarżyła czterech mężczyzn o próbę obrabowania banku Santander poprzez przejęcie kontroli nad jego systemem komputerowym.

Hakerzy usiłowali okraść bank. Wpadli
(zmeel/iStockphoto)
bEIKCOnF

Londyńscy policjanci aresztowali 12 mężczyzn, którzy mieli planować obrabowanie banku. Grupa przestępcza wysłała do oddziału banku w południowo-wschodniej części Londynu fałszywego informatyka, który miał podłączyć do bankowej sieci komputerowej urządzenie pozwalające na dostęp, poprzez internet, do jej zawartości.

Według wcześniejszych informacji policji, bank został wcześniej uprzedzony o możliwości próby rabunku i współpracował z nią przez ponad dwa miesiące. Portal BBC News podał, że fałszywy informatyk podłączył urządzenie, tzw. przełącznik KVM, które jednak nie zadziałało.

Pozostałych ośmiu mężczyzn zostało zwolniono z aresztu, jednak w sprawie ich udziału w grupie przestępczej toczy się w dalszym ciągu śledztwo.

bEIKCOnH
Czytaj więcej w Money.pl
Ukradła z banku milion dolarów i zniknęła Według władz kobiecie o imieniu Szogufeh pomagało przy defraudacji co najmniej 10 osób. Szogufeh, posługując się sfałszowanymi dokumentami, miała następnie zbiec do Indii.
Hakerska afera w USA. Chodzi o 300 mln Czterej Rosjanie i Ukrainiec w ciągu ostatnich siedmiu lat mieli włamać się do sieci komputerowych kilkunastu instytucji.
Napad na jubilera, jak z filmu. Szukają sprawcy Niemiecka policja szuka przestępcy, który wieczorem poprzedniego dnia w ukradł warte 2,2 miliona euro kamienie szlachetne.
bEIKCOoi
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)