Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel
21.06.2011 06:05

Handel w kłopotach. Poczekają na kupca

Sieć sklepów z elektroniką Maplin Electronics została wystawiona na sprzedaż za ponad 400 mln funtów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(chrisinplymouth/CC BY-NC-SA/Flickr)

Decyzja o sprzedaży podjęta przez właściciela sieci - jest nim fundusz private equity Montagu - to efekt kiepskiej koniunktury w brytyjskim handlu.

Według doniesień _ The Telegraph _ rozmowy z trzema potencjalnymi kupcami - według nieoficjalnych informacji są to: Blackstone, CVC Capital Partners i Advent International - nie przyniosły jednak rezultatu. Powodem były różnice w wycenie sklepów.

Zdaniem brytyjskiego dziennika Montagu przez co najmniej rok poczeka teraz na kolejne podejście do procesu sprzedaży. Bo pomóc w uzyskaniu lepszej ceny ma ewentualne ożywienie w sektorze sprzedaży detalicznej.

Brytyjscy konsumenci zaciskają pasa. Majowa sprzedaż w dół (NYFP, ang.):

Maplin specjalizuje się w sprzedaży niszowych elektronicznych urządzeń produkowanych przez mniej znane firmy, których często nie można znaleźć w żadnym innym sklepie. Jednak sukces sieci w dużej mierze opiera się na sprzedaży niezwykłych gadżetów. A w czasie gorszej koniunktury konsumenci ograniczają wydatki na takie cele.

Montagu kupił sieć, która zatrudnia prawie 2200 pracowników,w 2004 roku za 224 mln funtów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/208/t139728.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/zamykaja;sklepy;przez;chciwosc,65,0,832577.html) Zamykają sklepy. Przez chciwość Sieć sklepów z artykułami dla dzieci Mothercare obwinia chciwych właścicieli lokali handlowych i wciąż ograniczających zakupy konsumentów w Wielkiej Brytanii o to, że musiała zamknąć 25 proc. sklepów i zwolnić 250 osób
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t139593.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tsunami;uderzylo;w;swiatowy;handel,120,0,831352.html) Tsunami uderzyło w światowy handel Najbardziej zmniejszył się poziom wzajemnej wymiany handlowej z Australią i Koreą Południową.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t130184.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/handlowy;gigant;znow;zwieksza;zyski,118,0,831350.html) Handlowy gigant znów zwiększa zyski Wal-Mart zarobił 3,4 mld dolarów. To o 3 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Tagi: handel, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz