Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
british airways
13.11.2012 22:22

Hiszpania: Piloci Iberii chcą anulowania fuzji z British Airways

Skupiający pilotów związek zawodowy Sepal zapowiedział, że w trakcie rozmów z kierownictwem firmy zażąda anulowania jej fuzji z British Airways.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jmiguel.rodriguez/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Skupiający pilotów hiszpańskiego towarzystwa lotniczego Iberia związek zawodowy Sepal zapowiedział we wtorek, że w trakcie zaplanowanych rozmów z kierownictwem firmy zażąda anulowania jej fuzji z British Airways.

Według pilotów rozwiązanie koncernu-matki IAG (International Airlines Group) to jedyna szansa na przetrwanie Iberii. Pod koniec ubiegłego roku IAG przedstawił radykalny plan sanacji hiszpańskiego przewoźnika powietrznego, który ma go z powrotem wprowadzić do strefy zysku. W tym celu Iberia powinna zwolnić 4,5 tys. spośród 20 tys. swych obecnych pracowników, zredukować ofertę lotów już w roku 2013 o 15 proc. i zmniejszyć flotę o 25 samolotów.

Na wypracowanie kompromisu w sprawie restrukturyzacji zarząd Iberii dał związkowcom czas do 31 stycznia przyszłego roku. Sepal zdecydowanie sprzeciwia się zaproponowanym przedsięwzięciom oszczędnościowym, twierdząc jednocześnie, że na fuzji z British Airways skorzystała wyłącznie strona brytyjska.

British Airways połączyły się z Iberią w styczniu ubiegłego roku. Powstał w ten sposób trzeci co do wielkości europejski przewoźnik lotniczy, ustępujący jedynie Lufthansie i holdingowi Air France-KLM.

Czytaj więcej w Money.pl
Cieszyli się z megafuzji, teraz będą zwalniać Na połączeniu British Airways i hiszpańskiej Iberii traci cały koncern. Tylko w pierwszym półroczu tego roku grupa IAG odnotowała stratę w wysokości 390 mln euro.
Strajkowali w każdy poniedziałek i piątek Piloci hiszpańskich linii lotniczych, którzy rozpoczęli w końcu 2011 roku strajki przeciwko utworzeniu niskokosztowych linii Iberia Express, odwołali akcje.
Tagi: british airways, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz