Notowania

hiszpania
16.02.2009 11:36

Hiszpania: Tysiące dziennikarzy tracą pracę

Zamykane są stacje radiowe. Z kiosków znikają kolejne tytuły prasowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Madryckie Stowarzyszenie Dziennikarzy szacuje, że co piąty dziennikarz w tym kraju może stracić w tym roku pracę. *

Stowarzyszenie apeluje o podejmowanie wspólnych działań przeciwko kryzysowi, nie wyklucza nawet strajku generalnego.

Na listach dla bezrobotnych zarejestrowało się już 4 tysiące dziennikarzy. Najwięcej, ponad tysiąc, w ostatnim kwartale minionego roku. Co tydzień hiszpańskie media informują o zamykaniu rozgłośni radiowych lub stacji telewizyjnych i likwidowaniu gazet. Jedną z ostatnich był darmowy dziennik Metro. W tym roku zwolnienia grożą kolejnym pięciu tysiącom osób.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Hiszpanie tracą pracę. W rekordowym tempie ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/hiszpanie;traca;prace;w;rekordowym;tempie,201,0,424393.html )
* [ Kolejny kraj UE w recesji. A było tak dobrze ]( http://news.money.pl/artykul/kolejny;kraj;ue;w;recesji;a;bylo;tak;dobrze,252,0,423164.html )

Stowarzyszenie Dziennikarzy wydało odezwę, w której apeluje do rządu, udziałowców spółek medialnych, wydawców i ogłoszeniodawców o pomoc w utrzymaniu istniejących mediów. Jeśli nie będzie to możliwe Stowarzyszenie zachęca dziennikarzy do wywierania presji na kierujących redakcjami i zapowiada, że nie wyklucza zorganizowania strajku generalnego pracowników hiszpańskich mass mediów.

W ciągu ostatnich miesięcy hiszpańscy dziennikarze kilkakrotnie wychodzili na ulicę. Po raz ostatni w styczniu, w Madrycie i Barcelonie protestowali pracownicy medialnej Grupy Zeta.

* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
Tagi: hiszpania, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz