Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

H&M zarabia mniej. Przez drogą bawełnę

0
Podziel się:

Zyski szwedzkiej sieci sklepów z odzieżą w pierwszym kwartale spadły aż o 30 procent.

H&M zarabia mniej. Przez drogą bawełnę
(PAP/EPA)

Firma twierdzi, że za tę sytuację odpowiadają rosnące ceny bawełny i _ negatywny wpływ _ silnej korony szwedzkiej - donosi _ BBC _.

Zanotowane przez trzy miesiące zyski w wysokości 2,6 mld koron były znacznie niższe niż w analogicznym okresie 2010 roku (3,54 mld koron).

Cena bawełny wzrosła o ponad 140 proc. w ciągu sześciu miesięcy. Także ropa podrożała o ponad 30 proc. A to z kolei przełożyło się na koszty transportu. Co jest istotne w przypadku działających na skalę międzynarodową firm, takich jak H&M.

Mimo tego druga pod względem wielkości na świecie sieć sklepów z odzieżą zamierza zwiększyć swój udział w rynku. Szef firmy Karl Johan Persson podkreśla, że zamiast przerzucać koszty na klientów, firma postanowiła wzmocnić swoją pozycję przez bardziej atrakcyjną politykę cenową.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t92696.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dobre;wiadomosci;polacy;ruszyli;na;zakupy,159,0,799135.html) Dobre wiadomości, Polacy ruszyli na zakupy Sprzedaż detaliczna poszła mocno w górę, poprawiły się nastroje.
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/18/135698_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/chanel-vuitton-prada-bitwa-o-chiny-0-797437.html) Chanel, Vuitton, Prada: bitwa o Chiny Już nie amerykańscy potentaci giełdowi, rosyjscy oligarchowie, czy arabscy szejkowie z petrodolarami są największymi nabywcami dóbr luksusowych. Ich miejsce powoli zajmują Chińczycy.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)