Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Holendrzy zlikwidowali niebezpiecznego botneta

0
Podziel się

Holenderska policja zlikwidowała ponad 140 serwerów botneta, znanego jako Bredolab.

Holendrzy zlikwidowali niebezpiecznego botneta
(FaceMePLS/CC/Flickr)
bEhJawOd

Holenderska policja, we współpracy z organizacjami zajmującymi się bezpieczeństwem w sieciach komputerowych, zlikwidowała ponad 140 serwerów, stanowiących _ ośrodki dowodzenia _ botneta, znanego jako Bredolab - informują portale internetowe.

Nazwą botnet określa się grupę komputerów, nad którymi kontrolę przejęli hakerzy. Takie komputery, zwane zombie, bez wiedzy ich właścicieli rozsyłają spam, a także najrozmaitsze wirusy i programy szpiegowskie.

Bredolab zawiera komponenty szpiegowskie, umożliwiające przestępcom wykradanie danych osobowych, dotyczących np. logowania się do banków, z zainfekowanych komputerów. Bredolab pojawił się w lipcu 2009 roku i - jak się szacuje - zainfekował na całym świecie 30 milionów komputerów.

bEhJawOf

Po likwidacji _ ośrodków dowodzenia _ botnet przestał funkcjonować, ale dziesiątki milionów komputerów pozostają zainfekowane. Portal heise.de informuje, że Holendrzy postanowili wykorzystać strukturę botneta, by przekazać właścicielom zainfekowanych komputerów informację o samym fakcie zainfekowania oraz o sposobach _ dezynfekcji _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/12635/25297_klawiat.tiny.png ) ] (http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/botnet;zeus;coraz;grozniejszy;-;jak;sie;chronic,120,0,614008.html) Botnet Zeus coraz groźniejszy - jak się chronić? Od początku 2010 roku podwoiła się liczba serwerów, na których pojawił się groźny botnet Zeus umożliwiający kradzież danych dostępowych do kont bankowości online, haseł do prywatnych stron internetowych oraz historii przeglądanych stron. Jak się uchronić przed niebezpieczeństwem?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t95054.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/artykul/kaspersky;hakerzy;moga;sparalizowac;caly;internet,44,0,611628.html) Kaspersky: Hakerzy mogą sparaliżować cały internet Cyberprzestępcom na tym jednak nie zależy. Chcą tego cyberterroryści.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/t91679.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/az;90;proc;swiatowych;e-maili;to;spamy,81,0,602961.html) Aż 90 proc. światowych e-maili to spamy Odsetek spamów w poczcie wciąż rośnie. Najgorzej jest na Węgrzech.
bEhJawOG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)