Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
honda
10.02.2010 08:12

Honda wzywa pół miliona aut do warsztatów

W modelach Accord, Civic, Odyssey, CR-V i Acura TL mogą nie działać poduszki powietrzne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ian Muttoo/CC/Flickr)

*W modelach Accord, Civic, Odyssey, CR-V i Acura TL mogą nie działać poduszki powietrzne. Do samochodów, które drugi pod względem wielkości, japoński producent samochodów wezwał do warsztatów w lipcu ubiegłego roku, dołączyć muszą te wyprodukowane w drugiej połowie 2009 roku. *

Ryzyko zamontowania wadliwych systemów bezpieczeństwa dotyczy przede wszystkim samochodów sprzedawanych w Ameryce Północnej, ale japoński koncern wzywa do kontroli również samochody sprzedawane w Japonii, Meksyku, Tajwanie i Australii - podaje internetowy portal BBC.

Z kolei amerykańska telewizja CNN wyjaśnia, że niebezpieczeństwo wywołane jest przez zbyt duże ciśnienie, podawane do poduszek powietrznych, które mogą pęknąć i zranić, a nawet zabić kierowcę. CNN odnotowuje dwanaście takich przypadków.

W sumie, do warsztatów Honda wezwała 514 tysięcy swoich samochodów. Koncern zapowiada, że wszystkich posiadaczy aut, które należy poddać kontroli powiadomi telefonicznie lub mailem.

Carmageddon? Zobacz komentarze Bloomberg Television:

Japońskie koncerny motoryzacyjne nie zaliczą początku 2010 roku do udanych. Toyota w tym tygodniu odwołała do naprawy ponad 400 tysięcy samochodów hybrydowego modelu Prius, w którym mogą zawodzić hamulce. Już wcześniej producent odwołał do naprawy ponad 8 mlnswoich samochodów na całym świecie z powodu blokujących się pedałów przyspieszenia i przesuwających się mat podłogowych.

Tagi: honda, business news, nowe samochody, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, aktualności, najważniejsze, motoryzacja, moto
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz