Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
hotel
18.02.2011 06:03

Hotelowy gigant planuje ekspansję

InterContinental Hotels chce zmienić oblicze sieci hoteli Crowne Plaza i uruchomić nową sieć w Chinach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(razvan.caliman/CC/Flickr)

Firma ogłosiła swoje plany po tym jak jej przychody w 2010 roku urosły o 6 procent do 1,6 mld dolarów. Zysk sięgnął poziomu 397 mln dolarów. Rok temu była strata w wysokości 64 mln dolarów - donosi _ The Telegraph _.

Andrew Cosslett, szef największej grupy hotelowej na świecie powiedział, że branża hotelarska doznaje _ najmocniejszego ożywienia w swojej historii _, po tym jak liczba podróży służbowych i rekreacyjnych wzrosła po ustąpieniu recesji.

InterContinental chwali się biznesową odpowiedzialnością:

Brytyjski serwis donosi, że InterContinental ogłosił plan ekspansji w Chinach . Firma planuje zwiększyć swoją obecność poprzez utworzenie nowej marki hoteli, która będzie pozycjonowana między Crowne Plaza. a luksusową marką InterContinental.

W 2010 roku grupa otworzyła 24 hotele w 17 miastach i chce zdecydowanie zwiększyć swoją obecność w: Chinach, Indiach i na Bliskim Wschodzie w ciągu najbliższych kilku lat.

Na całym świecie, spółka planuje odświeżyć markę Crowne Plaza poprzez zamknięcie 40 starszych hoteli i otwarcie ponad 100 nowych hoteli. Chce też sprzedać swój flagowy New York hotel InterContinental Barclay.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t130433.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polacy;wola;male;hotele;od;sieciowych,29,0,762909.html) Polacy wolą małe hotele od sieciowych Luksusowe hotele sieciowe przegrywają z butikowymi. Klienci lubią luksus, ale z duszą.
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/124/130428_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/hilton-radisson-hyatt-mcdonaldy-wsrod-hoteli-0-762898.html) Hilton, Radisson, Hyatt: McDonaldy wśród hoteli Hotele sieciowe przegrywają z butikowymi. Klienci lubią luksus, ale z duszą.
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/9/130313_tiny.jpg ) ] (http://galerie.platine.pl/luksusowe-oferty-na-walentynki,galeria,4928,0.html) Walentynkowy odlot za 50 tysięcy złotych Wspólny lot w kosmos Zero Gravity? Romantyczna kolacja na dachu 33-piętrowego hotelu w Hiszpanii, czy czekoladowy weekend w Rzymie? Miłość to coś, na czym nie warto oszczędzać.
Tagi: hotel, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz