Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

HSBC trafiony rykoszetem. 1100 osób straci pracę

0
Podziel się:

Bankowy gigant zwolni pracowników z powodu kryzysu na rynkach finansowych.

HSBC trafiony rykoszetem. 1100 osób straci pracę
(PAP/EPA)

HSBC zatrudnia na całym świecie ok. 335 tys. osób. Połowa z 1100 pracowników, którzy mają być zwolnieni straci posady w brytyjskiej centrali banku. Swoje posady utracą m.in. pracownicy działu bankowości inwestycyjnej ulokowanej w najwyższym londyńskim kompleksie biurowców Canary Wharf.

W tym miesiącu przedstawiciele banków poinformowali, że zysk w I półroczu 2008 r. spadł o 28 proc. do 10,2 mld dolarów. Bank musiał tez odpisać 14 mld dolarów z tytułu nieściągalnych długów hipotecznych w USA.

Jak poinformował rzecznik HSBC bank zdecydował się zredukować załogę z powodu _ warunków rynkowych i ostrożnych prognoz na rok 2009 _.

ZOBACZ DLACZEGO POLSKI PRODUCENT PRALEK SPRZEDAJE ICH CORAZ WIĘCEJ W INDIACH W REKLAMIE HSBC:

W ostatnich tygodniach banki na całym świecie notują poważne straty z powodu kryzysu na rynkach finansowych. Nie pomogło im także odrzucenie planu ratunkowego przygotowanego w USA przez administrację George'a Busha.

Ofiarami zamieszania padły m.in. tak znane instytucje jak: brytyjski bank Northern Rock, belgijski Fortis czy amerykańskie: Bear Stearns, Lehman Brothers, Fannie Mae, Freddie Mac i Merrill Lynch.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)