Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Iberia ciągnie w dół. Fatalne wyniki spółki

0
Podziel się:

Na połączeniu British Airways i hiszpańskiej Iberii traci cały koncern. Tylko w pierwszym półroczu tego roku grupa IAG odnotowała stratę w wysokości 390 mln euro.

Iberia ciągnie w dół. Fatalne wyniki spółki
(curimedia/CC BY 2.0/Flickr)

Na połączeniu British Airways i hiszpańskiej Iberii kiepsko wychodzi cały koncern. Tylko w pierwszym półroczu tego roku grupa IAG odnotowała stratę w wysokości 390 mln euro.

International Airlines Group to jedna z największych korporacji lotniczych na świecie. Pod swoimi skrzydłami ma obecnie British Airways, czyli flagowego przewoźnika Wielkiej Brytanii, oraz hiszpańską Iberię. Ale powodów do dumy jest mało. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy koncern odnotował stratę w wysokości 390 milionów euro - donosi BBC.

Strata jest tym dotkliwsza, że w analogicznym okresie ubiegłego roku lotniczy gigant mógł pochwalić się zyskiem na poziomie 39 milionów. Winę za ten stan rzeczy ponosi przede wszystkim Iberia, której straty operacyjne sięgnęły aż 263 milionów euro.

Niezadowolenia nie kryje sam Willie Walsh, prezes IAG, który otwarcie mówi o kłopotach spółki i potrzebie zmian strukturalnych w obrębie Iberii. - _ Obecnie pracujemy nad planem restrukturyzacji, który powinien być gotowy do końca września. Nie będziemy jednak w stanie uniknąć redukcji zatrudnienia jako integralnej części tego procesu _ - powiedział, cytowany przez BBC.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/204/m139212.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/general;motors;chce;zamknac;co;najmniej;jedna;fabryke;w;europie,116,0,1136244.html) *Zamykają fabryki w Europie. Bo tracą * Nie wiadomo jeszcze o którą chodzi. W polskiej fabryce GM w Gliwicach pracuje 2500 osób.Chociaż cały koncern może pochwalić się wzrostem liczby obsługiwanych pasażerów, to towarzyszył temu również wzrost cen paliwa. Razem z kosztami restrukturyzacji przyczynił się on do słabych wyników także linii British Airways, które - choć na plusie - odnotowały niewielki zysk operacyjny w wysokości zaledwie 13 milionów euro.

Tym, co może pocieszać, jest dochód grupy. Wzrósł on niemal o 10 procent, do 8,5 miliarda euro, w porównaniu do 7,8 miliarda w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Obecnie International Airlines Group na swoim wyposażeniu ma 419 samolotów, obsługujących wszystkie kontynenty. Każdego roku przewozi około 70 milionów pasażerów do ponad 200 miejsc świata. Posiada także notowania na giełdach w Londynie i Madrycie.

Czytaj więcej w Manager.Money.pl
Tak największe linie lotnicze walczą z kryzysem Ciecia połączeń, etatów i płac - tak przewoźnicy ratują się przed bankructwem.
4 mln złotych za monitoring social media. Nowa wycena Brand24 Andrzej Zydorowicz, business angel i członek zarządu Altus TFI objął 5 procent udziałów w Brand24 S.A. za kwotę 200 tysięcy złotych.
Masowo odwołują loty. Przez strajk pilotów Hiszpańskie linie Iberia odwołały 121 z przewidzianych na dziś 333 lotów.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)