Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
inwestycje budowlane
07.06.2012 07:30

Immofinanz Group za prawie 100 milionów zmieni oblicze Katowic

Duży developer z Austrii zainwestuje pieniądze w ekskluzywne osiedle mieszkalne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)

Kosztem 21,7 mln euro (94, 178 mln złotych) wywodząca się z Austrii grupa Immofinanz rozbuduje katowickie osiedle Dębowe Tarasy, tworząc tam 317 mieszkań w trzech nowych budynkach - poinformował inwestor.

Pochodząca z Austrii firma Immofinanz Group działa na polskim rynku od sześciu lat. Ich realizacje oraz projekty można zobaczyć głównie w Warszawie oraz w dużych, rozwijających się ośrodkach.

Spółka planuje wiele nowych inwestycji na polskim rynku deweloperskim. Przygotowuje realizację kolejnych projektów, w których znajdzie się między innymi Riverpark w Poznaniu, Residea Alpha w Warszawie, a w przyszłości, kolejny czwarty etap osiedla Dębowe Tarasy w Katowicach.

Grupa należy do europejskich gigantów w branży nieruchomości i jest wysoko notowana na wiedeńskiej giełdzie. Specjalizuje się w akwizycji oraz zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi. Realizuje także projekty deweloperskie oraz sprzedaje gotowe już obiekty.

Główne rynki na jakich działa Immofinanz Group to rzecz jasna Austria i Niemcy. Swoje inwestycje jednak stara się od kilku lat lokować także w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii, Polsce oraz w Rosji.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/1/m219137.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/artykul/michael;hudspeth;broni;starbucksa;przed;powaznymi;zarzutami,255,0,1099775.html) *Popularny fastfood nadal niszczy środowisko? * Dlaczego Starbucks marnuje dziennie 20 mln litrów wody oraz co się stało z ponad dwoma miliardami kubków, które nie nadawały się do utylizacji? Od chwili założenia w 1990 r. firma dorobiła się portfolio, które obejmuje 1830 zrealizowanych inwestycji o wartości ok. 9.8 miliardów euro.

Inwestycja, która niedługo rozpocznie się w Katowicach, to trzeci etap budowy tego położonego w pobliżu centrum miasta osiedla. Wczoraj wmurowano kamień węgielny pod budowę, a w przyszłym roku całość inwestycji ma się zakończyć.

_ - Do rozwijania projektu Dębowe Tarasy i wejścia na polski rynek jako deweloper mieszkaniowy zachęcił nas sukces poprzednich etapów osiedla, a także rosnące zapotrzebowanie na apartamenty z wyższego i średniego segmentu _ - powiedział Daniel Riedl z zarządu grupy Immofinanz.

Jak poinformował, grupa zaczyna swoją katowicką inwestycję po przejęciu (w grudniu 2011 r.) całkowitej kontroli nad projektem, czyli po odkupieniu od partnera joint venture (węgierskiej firmy TriGranit) 30 proc. udziałów. Riedl podkreślił, że inwestycja ma już pozwolenie na budowę, zapewnione finansowanie i rezerwacje dotyczące 20 proc. nowych powierzchni.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/214/m218838.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/artykul/warynski;trade;o;wspolpracy;z;chinczykami;covec;to;nie;wszystko;,148,0,1098900.html) *Chińczycy budują fabryki w pół roku! * _ - Zaskoczyły nas bardzo dobre warunki pracy w fabrykach - _mówi prezes Robert Kędzierski. W ramach tej fazy inwestycji deweloper odda do użytku 317 mieszkań w trzech budynkach: 11-piętrowym oraz dwóch 5-piętrowych. Powstaną, podobnie jak pozostałe domy na osiedlu Dębowe Tarasy, w pobliżu największego w południowej Polsce centrum handlowego Silesia City Center.

Podobnie jak w pierwszych dwóch fazach inwestycji, budynki będą wyposażone w parking podziemny, komórki lokatorskie, windy oraz obszerne tarasy, ogródki lub balkony. Wstęp na osiedle będzie monitorowany i możliwy za pomocą pilota oraz kart dostępu.

_ - Dębowe Tarasy nawiązują do nowoczesnej, wielkomiejskiej elegancji, a ich znakiem szczególnym jest kaskadowa architektura. - _ opisuje Jacek Kuś z katowickiej pracowni architektonicznej STABIL, która zaprojektowała osiedle. - _ Projekt wyróżnia się także pod względem zastosowanych rozwiązań i wysokiego standardu wykonania. Myślę tu m.in. o wykończeniu powierzchni wspólnych, szybkich windach oraz zieleni na terenie osiedla _, dodaje Kuś.

W 2008 roku projekt i realizacja osiedla uhonorowane zostały prestiżowymi nagrodami: tzw. _ Oskarem _ budownictwa, tj. Wielką Nagrodą Prezydenta Izby Budownictwa
w Katowicach oraz pięciogwiazdkowym tytułem Best Development w konkursie CNBC European Property Awards.

Czytaj więcej w Money.pl
Polskie miasto Europejską Stolicą Młodzieży? 30 kwietnia Europejskie Forum Młodych (European Youth Forum) otrzymało oficjalny wniosek miasta o nadanie mu tego miana.
Grupa Nokaut odwołuje debiut na GPW Władze złożyły wniosek o zawieszenie styczniowego IPO. Szczegóły nie są znane.
Wrocław stolicą kultury. Setki milionów na odgrzewane kotlety Prezydent Dutkiewicz dostanie 6 mln zł, choć nie zaproponował nic nowatorskiego. Money.pl sprawdził na co wyda 314 mln zł.
Tagi: inwestycje budowlane, business news, strategie firm, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, strategie, czołówki, case study
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz