Notowania

Przejdź na
indie
09.09.2009 11:17

Indie: Drugi dzień strajku pilotów. Wiele lotów odwołanych

Piloci Jet Airways protestują przeciw zwolnieniu dwóch kolegów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BeReal/CC/Flickr)

Indyjskie linie lotnicze Jet Airways odwołały w środę ponad 130 lotów krajowych i zagranicznych z powodu trwającego drugi dzień strajku pilotów.
Co najmniej 350 pilotów, którzy nie mogą strajkować bez uprzedzenia o tym kierownictwa linii, zgłosiło we wtorek chorobę i nie przyszło do pracy. Doprowadziło to do odwołania lotów, co dotknęło ponad 13 tys. pasażerów.

Rzeczniczka linii poinformowała, że w środę piloci po raz kolejny nie zgłosili się do pracy. Na stronie internetowej przewoźnika napisano, że odwołano 134 loty, w tym połączenia z Hongkongiem i Singapurem.

Piloci zaczęli masowo zgłaszać chorobę po załamaniu się rozmów między kierownictwem a związkami zawodowymi dotyczących przywrócenia do pracy dwóch zwolnionych pilotów. Związkowcy twierdzą, że piloci zostali wyrzuceni, ponieważ domagali się od kierownictwa uznania związku zawodowego. Linie twierdzą, że zwolniono ich z powodów dyscyplinarnych.

Zdaniem analityków strajk odzwierciedla drażliwe relacje między pracodawcami a pracownikami w Indiach, gdzie archaiczne prawo pracy, nakładające liczne ograniczenia w zatrudnianiu i zwalnianiu pracowników, szkodzi konkurencyjności i prowadzi do protestów.

Według danych Banku Światowego, dotyczących swobody działalności gospodarczej, Indie znajdują się na 122 miejscu spośród 181 państw. Bank sugeruje wprowadzenie w Indiach bardziej elastycznych przepisów dotyczących zatrudnienia, co pomoże w stworzeniu większej liczby miejsc pracy i ograniczeniu ubóstwa.

Piloci nie przyszli w środę do pracy, pomimo nakazu jaki - zdaniem Jet Airways - wydał sąd w Bombaju we wtorek wieczorem. W ubiegłym roku przewoźnik z powodu protestów został zmuszony do ponownego zatrudnienia ponad 800 osób obsługujących loty.

Zobacz jak wygląda chaos na lotniskach w Indiach (i.Stream.in, ang.):

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Strajkuje prywatny transport w Kalkucie ]( http://news.money.pl/artykul/strajkuje;prywatny;transport;w;kalkucie,30,0,495134.html )
* [ Tata wprowadzi Jaguara i Land Rovera do Indii ]( http://manager.money.pl/news/artykul/tata;wprowadzi;jaguara;i;land;rovera;do;indii,166,0,448678.html )
* [ Stewardessy uziemione. Bo były za grube? ]( http://manager.money.pl/news/artykul/stewardessy;uziemione;bo;byly;za;grube,73,0,413001.html )
Tagi: indie, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz