Notowania

indie
11.01.2012 06:50

Indie łagodzą przepisy w sprawie zagranicznych sieci

Indyjski rząd formalnie zgodził się na to, by zagraniczne firmy mogły posiadać w Indiach 100 proc. udziałów w sklepach firmowych jednej marki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(dpicker/CC/Flickr)

Indyjski rząd formalnie zgodził się na to, by zagraniczne firmy mogły posiadać w Indiach 100 proc. udziałów w sklepach firmowych jednej marki. Wcześniej opozycja wymusiła zawieszenie decyzji rządu o wpuszczeniu do Indii wielkich sieci detalicznych.

Decyzja ta jest częścią pakietu reform otwierających indyjski rynek dla inwestycji zagranicznych w handlu detalicznym.

Na przełomie listopada i grudnia zażarta opozycja przeciwko wpuszczeniu na indyjski rynek wielkich sieci handlowych typu Carrefour czy Wal-Mart sparaliżowała na dwa tygodnie prace parlamentu, wymuszając w rezultacie zawieszenie decyzji o otwarciu rynku dla zagranicznych supermarketów.

Wczoraj indyjskie ministerstwo handlu poinformowało, że zagraniczne firmy typu IKEA czy Adidas mogą mieć w Indiach 100-procentowe udziały w sklepach jednej marki.

Nowe przepisy przewidują, że w sklepach tych firm co najmniej 30 procent towarów będzie musiało pochodzić od indyjskich dostawców i rzemieślników, co w zamierzeniu rządu ma stymulować lokalną produkcję.

Czytaj więcej o gospodarce Indii
Oni nie pozwolą na handel w supermarketach Obecność zagranicznego kapitału handlowego jest tolerowana w tym kraju jedynie w odniesieniu do handlu hurtowego.
To będzie najtańszy samochód świata Producent zapewnia, że pojazd ma małe zużycie paliwa i niski poziom emisji dwutlenku węgla.
Specjalny urzędnik będzie tropił polityków Ustawa przewiduje stworzenie funkcji niezależnego rzecznika, który miałby prawo prowadzić śledztwa.
Tagi: indie, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz