Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
indie
11.08.2012 07:56

Indie: Urzędnicy mogą oficjalnie kraść

Minister robót publicznych w rządzie indyjskiego stanu Uttar Pradeś, Shivpal Singh Yadav, powiedział urzędnikom, że mogą trochę kraść, pod warunkiem, że będą ciężko pracować.

Podziel się
Dodaj komentarz
(t3rmin4t0r/CC/Flickr)

Minister robót publicznych w rządzie indyjskiego stanu Uttar Pradeś, Shivpal Singh Yadav, powiedział urzędnikom, że mogą _ trochę kraść _, pod warunkiem, że będą ciężko pracować.

_ - Jeśli pracujecie ciężko i wkładacie w pracę serce i duszę to wolno wam trochę kraść. Ale nie bądźcie bandytami _ - tę wypowiedź Yadava na spotkaniu z lokalnymi władzami zarejestrowała kamera. Natychmiast podchwyciły ją stacje telewizyjne i we wstrząsanych wieloma skandalami korupcyjnymi Indiach zawrzało.

Yadav pospiesznie zwołał konferencję prasową, podczas której utrzymywał, że jego słowa zostały wyrwane z kontekstu i że w rzeczywistości wypowiadał się na temat walki z korupcją. Nie wiadomo na razie, czy takie tłumaczenia zostaną przyjęte.

Bratanek ministra Yadava, Akhilesh Yadav, stanął w tym roku na czele władz stanu Uttar Pradeś, zapowiadając położenie kresu korupcji.

Czytaj więcej w Money.pl
Specjalny urzędnik będzie tropił polityków Ustawa przewiduje stworzenie funkcji niezależnego rzecznika, który miałby prawo prowadzić śledztwa.
CBA zna skalę korupcji w całej UE. Sprawdź Wynika to z informacji przekazanych dzisiaj podczas II Konferencji Antykorupcyjnej
Tagi: indie, korupcja, łapówka, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz