Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Andrzej Zwoliński
|

InPost i Poczta Polska dogadały się

0
Podziel się:

InPost dostarczy korespondencję do ponad pół miliona odbiorców, nieposiadających prywatnej skrzynki odbiorczej.

InPost i Poczta Polska dogadały się
(Integer.pl)
bEEDDzyZ

InPost największy prywatny operator pocztowy w Polsce i twórca międzynarodowego sukcesu Paczkomatów podpisał z Pocztą Polską umowę na płatny dostęp do infrastruktury pocztowej. Jej kluczowym elementem jest udostępnienie InPost ponad 115 tysięcy zestawów skrytkowych, z których do tej pory mogli korzystać jedynie listonosze Poczty Polskiej.

Umowa obowiązywać będzie na terenie całego kraju i stanowi duży krok we współpracy operatorów z branży pocztowo-kurierskiej w Polsce. Dzięki zawartemu porozumieniu InPost dostarczy korespondencję do ponad pół miliona odbiorców, nieposiadających prywatnej skrzynki odbiorczej.

Największe korzyści ze współpracy odniosą przede wszystkim mieszkańcy mniejszych miejscowości i wsi. Podpisana pomiędzy operatorami umowa pozwoli im odbierać korespondencję InPost w ramach publicznej infrastruktury pocztowej, z której dotychczas korzystali.

bEEDDzzb

- Współpraca dwóch największych operatorów - prywatnego InPost i państwowej Poczty Polskiej - to znakomita wiadomość dla wszystkich Polaków. Długo zabiegaliśmy o to, by sfinalizować tę umowę i uzyskać dostęp do infrastruktury publicznej - zgodnie z regulacjami Ustawy Prawo Pocztowe. Mamy nadzieję, że nasza współpraca z Pocztą Polską to milowy krok w dalszym rozwoju sektora pocztowego w Polsce, realizowanym w oparciu o strategiczne sojusze. Największymi beneficjentami porozumienia będą wszyscy Polacy, którzy każdego dnia otrzymują przesyłki do skrzynek oddawczych. Jesteśmy gotowi pomóc Poczcie Polskiej w tych wszystkich obszarach, w których państwowy operator generuje straty, zależy nam bowiem, by redukować straty w Poczcie Polskiej, na które muszą się zrzucać Skarb Państwa i operatorzy prywatni - komentuje Sebastian Anioł, prezes InPost.

InPost dysponuje siecią ponad 8.300 punktów obsługi klienta w całej Polsce, z których 76 proc. czynna jest także w soboty, a 8 proc. w niedziele. Aż 96 proc. klientów twierdzi, że obsługa w placówkach InPost jest dobra i bardzo dobra - tak wynika z badań konsumenckich przeprowadzonych w punktach największego prywatnego operatora pocztowego w Polsce. Sondaż potwierdza także zadowolenie Klientów z funkcjonowania całej sieci POK InPost w Polsce. Aż 76 proc. ankietowanych uważa, że znajdują się one blisko lub bardzo blisko ich miejsca zamieszkania. Ponadto z badań MillwardBrown wynika, że aż 61 proc. Polaków zna firmę InPost.

InPost w ramach strategicznego partnerstwa współpracuje już m.in. z serwisem Allegro. W 2014 roku liczba przesyłek obsłużonych przez InPost wyniosła około 280 mln sztuk. Listy i paczki dostarczane przez InPost są sekwencjonowane w nowoczesnej sortowni, która obsługuje nawet 1,2 mln przesyłek dziennie dzięki zaawansowanym technologicznie urządzeniom sortującym. Wysoką wydajnością obsługi mogą się także poszczycić Paczkomaty InPost, do których 98 proc. paczek trafia w ciągu 24 godzin od nadania.

Spółki z Grupy Integer.pl od wielu lat obsługują 3 główne obszary: usługi paczkowe dedykowanane branży e-commerce oraz klientom indywidualnym w oparciu o sieć innowacyjnych Paczkomatów InPost, usługi pocztowo-kurierskie w ramach sieci własnych oddziałów i doręczycieli, a także usługi finansowo-ubezpieczeniowe.

bEEDDzzh
Czytaj więcej w Money.pl
Porażka Poczty Polskiej. Inpost ma prawo do obsługi administracji państwowej Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił odwołanie Poczty Polskiej w sprawie przetargu na obsługę korespondencji administracji państwowej, który wygrała firma InPost.
Rafał Brzoska odpiera atak. Mówi o manipulacji Zdaniem prezesa spółki Integer umowa zlecenie jest lepsza niż zwolnienia. W ten sposób odpiera ataki, że wygrywa przetargi bo zatrudnia na umowy śmieciowe.
Poczta Polska zadba o listy posłów i Kancelarii Sejmu Warta niemal milion złotych umowa będzie obowiązywała przez cztery lata.
bEEDDzzC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)