Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
intel
19.09.2007 16:32

Intel przejmuje Havok

Intel - międzynarodowy koncern produkujący procesory, poinformował o przejęciu firmy Havok, znanej z narzędzi do tworzenia animacji oraz fizyki w grach wideo i aplikacjach wykorzystujących efekty cyfrowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Intel – międzynarodowy koncern produkujący procesory, poinformował o przejęciu firmy Havok, znanej z narzędzi do tworzenia animacji oraz fizyki w grach wideo i aplikacjach wykorzystujących efekty cyfrowe.

W ten sposób Havok stanie się częścią Intela i będzie kontynuował działalność na rynku gier i filmowych efektów cyfrowych. Szczegóły przejęcia nie zostały ujawnione.

„Havok będzie kluczowym elementem działań firmy Intel w dziedzinie grafiki”, powiedział Renee J. James z Intela. „Kontynuowana będzie dotychczasowa działalność Havoka, polegająca na dostarczaniu technologii dla wielu platform sprzętowych.”

Havok to firma znana na rynku gier oraz efektów specjalnych. Jej usługi wykorzystano w wielu znanych produkcjach filmowych – Matrix, Troja, czy Królestwo Niebieskie oraz grach – Halo 2, MotorStorm, BioShock. Mariaż z gigantem takim jak Intel, z pewnością zwiększy zasięg rynkowy rozwiązań Havoka.

Tagi: intel, business news, manager
Źródło:
4press
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz