Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
15.03.2010 11:29

Internauci korzystają z maksymalnie pięciu stron www

Amerykańscy używają tylko kilku serwisów informacyjnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TimYang.net/CC/Flickr)

Najnowsze badania Pew Research Center dowodzą, że amerykańscy internauci korzystają zaledwie z kilku serwisów informacyjnych. Ponad połowa z nich używa jedynie od dwóch do pięciu stron www.

Według sondażu przeprowadzonego przez Pew Research Center zaledwie 31 proc. amerykanów posiada swój ulubiony portal informacyjny. Z kolei aż 21 proc. internautów w poszukiwaniu bieżących informacji posiłkuje się zaledwie jedną strona internetową. Zdecydowana większość, bo aż 57 proc. amerykanów używa od dwóch do pięciu stron www.

Badania pokazują także, że płatny dostęp do informacji akceptuje zaledwie 7 proc. internautów. Nawet wśród tych najbardziej lojalnych użytkowników, na płatny dostęp do konkretnej witryny decyduje tylko co piąty internauta. Pozostali wolą poszukać gdzie indziej.

Większość właścicieli witryn jest zdania, że osiągnięcie pułapu 5-10 proc. użytkowników regularnie korzystających z płatnych treści jest sukcesem. Wiele serwisów planuje więc zbudować specjalny system lojalnościowy dla swoich klientów.

Mimo tysięcy stron informacyjnych, w USA tych liczących się jest zaledwie 199. Odwiedziny na nich stanowią około 80 proc. odsłon wszystkich witryn.

Źródło: nytimes.com

Tagi: usa, serwis, system, strona, portal, kolej, badanie, dostęp, business news, manager, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz