Notowania

Internet Explorer jest groźny. Niemiecki urząd ostrzega

Poważna luka w przeglądarce Microsoftu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wagg66/sxc.hu)

Niemiecki urząd ds. bezpieczeństwa informatycznego ostrzegł przed wyjątkowo poważną luką w przeglądarce Internet Explorer firmy Microsoft i zalecił użytkownikom korzystanie z innych przeglądarek, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.

Zagrożone są komputery z systemem operacyjnym Windows XP z zainstalowaną przeglądarką Internet Explorer w wersji 7 i 8 oraz z systemem Windows 7 i przeglądarką w wersji 8 i 9. Microsoft podkreśla, że najnowsza wersja jego przeglądarki - Internet Explorer 10 - nie jest zagrożona.

Wystarczy odwiedzenie spreparowanej strony internetowej, by hakerzy mogli przejąć kontrolę nad komputerem. Niemiecki urząd informuje, że luka w przeglądarce jest już wykorzystywana do cyberataków. Na zaatakowanych komputerach instalowane są tzw. trojany, umożliwiające przejęcie kontroli nad systemem.

Czytaj więcej w Money.pl
Internet Explorer powraca? Przeglądarka, którą kochasz nienawidzić Przeglądarka Microsoftu chce zaistnieć w świadomości internautów jako uzupełnienie Chrome i Firefoxa. Stara się również obrócić nienawiść do IE w sympatię.
CERT kontra cyberprzestępcy. Kto wygra? CERT to nazwa zespołu, powoływanego w instytucjach i firmach, który ma na celu szybkie reagowanie na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo sieci.
W tym kraju internet działa najlepiej Autorzy badania wzięli pod lupę 61 krajów. Są takie gdzie szerokopasmowe łącze to koszt połowy miesięcznego zarobku.
Tagi: cyberprzestępczość w sieci, internet explorer, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz