Notowania

Przejdź na
chiny
22.07.2009 12:30

Internetowy boom w Chinach

Wzrosła liczba klientów sklepów internetowych. Od początku roku o jedną trzecią.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Robert Scoble/CC/Flickr)

*O jedną trzecią wzrosła w ostatnim półroczu w Chinach liczba klientów sklepów internetowych. Rośnie tam też liczba użytkowników internetu - w czerwcu z sieci korzystało 338 milionów Chińczyków. To o 13,4 proc. więcej, niż w grudniu 2008 r. - wynika z raportu Chińskiego Centrum Informacji o Sieci Internetowej. *

Wyniki raportu CCISI na temat internetu w Chinach zamieścił dziennik China Daily.

ZOBACZ TAKŻE: Polscy internauci: szósta siła w Unii
W czerwcu zakupów przez internet dokonał co czwarty chiński internauta. To wciąż mniej, niż w Europie Zachodniej lub USA, gdzie z tego typu sklepów korzysta dwie trzecie użytkowników sieci. Według CCISI powodem jest m.in. niski poziom bezpieczeństwa chińskiej sieci. Z raportu wynika bowiem, że w badanym okresie ukradziono dane ok. 110 milionom Chińskich internautów.

Według eksperta, cytowanego przez dziennik China Daily, prawie 33-proc. wzrost klientów ZOBACZ TAKŻE: Ponad połowa Polaków ma dostęp do internetu
sklepy internetowe zawdzięczają w znacznej mierze światowemu kryzysowi finansowemu. Wolniejszy niż przez rokiem wzrost gospodarczy w Chinach skłonił bowiem wielu klientów do poszukiwania tańszych towarów - a te oferują właśnie sklepy inernetowe.

Z badań CCISI wynika także, że coraz popularniejszym sposobem na łączenie się z siecią w Chinach jest telefon komórkowy. W czerwcu w ten sposób z internetu korzystało 155 mln Chińczyków - o 32 proc. więcej, niż w grudniu 2008 roku.

Z raportu wynika także, że w badanym okresie wzrosła liczba domen oznaczonych końcówką .cn (oznacza to, że strona usytuowana jest w Chinach - PAP). Na koniec czerwca było ich 12.96 mln. To najwięcej spośród _ narodowych _ stron. Więcej domen posiada jedynie międzynarodowe oznaczenie .com - jest ich obecnie ok. 77 mln.

Chiny są krajem o największej liczbie internautów. Drugie miejsce zajmują Stany Zjednoczone (ok. 230 tys. internautów), a trzecie Japonia (ok. 95 tys.).

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
Tagi: chiny, rozwój, komputery, internet, oprogramowanie, sieć, cenzura, firmy, hp, dell, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz