Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Tomasz Zalewski
|

Internetowy gigant kupuje lewicowy magazyn

0
Podziel się:

AOL kupi za 315 milionów dolarów popularny magazyn internetowy Huffington Post.

Internetowy gigant kupuje lewicowy magazyn
(lisapics/iStockphoto)
bEUddgMl

Jeden z największych gigantów medialnych specjalizujący się w komunikacji internetowej, kupi za 315 milionów dolarów popularny lewicujący magazyn internetowy _ Huffington Post _.

Arianna Huffington, szefowa _ Huffington Post _, obejmie kierownictwo redakcyjne newsowo-publicystycznego segmentu AOL, który powstaje pod nazwą Huffington Post Media Group.

AOL przeżywał w ostatnich latach duże kłopoty biznesowe. Błędem okazała się fuzja z koncernem Time Warner - obie firmy rozstały się ostatecznie w 2009 roku. Nadal jednak portal AOL jest odwiedzany co miesiąc przez 110 milionów internautów w USA i 250 milionów na całym świecie.

bEUddgMn

Dla _ Huffington Post _ fuzja z AOL oznacza dotarcie do znacznie większej liczby czytelników, choć magazyn ten i tak systematycznie zwiększał swój zasięg w ostatnich latach i obecnie odwiedza go co miesiąc 25 milionów ludzi.

Arianna Huffington powiedziała, że fuzja z AOL jest dla jej magazynu _ jak przesiadka z szybkiego pociągu go ponaddźwiękowego odrzutowca _.

Huffington, z domu Stasinopulos, imigrantka z Grecji, jest od wielu lat gwiazdą debat politycznych w telewizji. W latach 90. była żoną kalifornijskiego multimilionera, który wydał rekordową sumę z własnej kieszeni na kampanię w wyborach do Kongresu, ale poniósł porażkę.

W ostatnich latach, w dyskusjach panelowych i na łamach swego magazynu, Huffington prezentuje poglądy usytuowane na lewo od administracji prezydenta Baracka Obamy, którego często krytykuje za ustępstwa wobec Wall Street i wielkiego biznesu.

bEUddgMt

Jak zauważył _ New York Times _, fuzja AOL z jej magazynem może narazić koncern medialny na zarzut politycznej stronniczości.

Huffington powiedziała, że jej poglądy całkowicie zgadzają się z poglądami dyrektora naczelnego AOL Tima Armstronga.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/34/t46882.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/wielkie;trzesienie;w;bankach;dzialajacych;w;polsce,138,0,766090.html) Wielkie trzęsienie w bankach działających w Polsce Prawie miliona osób dotkną zmiany na rynku bankowym. Raiffeisen Bank przejmie większość udziałów w Polbanku EFG. Santander już przejął AIG, teraz czeka na zgodę na fuzję z BZ WBK.
[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/19111/39182_logo-empik-czarna-apla.tiny.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/uokik;storpedowal;plany;empiku;nie;bedzie;fuzji;z;merlinem,96,0,766304.html) UOKiK storpedował plany Empiku. Nie będzie fuzji z Merlinem Takie połączenie doprowadzi do ograniczenia konkurencji - uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i zakazał transakcji. Umowa inwestycyjna, którą NFI Empik Media Fashion zawarł z Merlin.pl w lipcu 2010 roku nie dojdzie więc do skutku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t130794.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/murdoch;czytelnik;zaplaci;ale;tylko;za;dobra;oferte,178,0,765106.html) Murdoch: Czytelnik zapłaci, ale tylko za dobrą ofertę Gazecie, którą News Corp. wydawać będzie jedynie na iPada bliżej do tabloidu, niż poważnego dziennika.
bEUddgMO
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)