Notowania

Przejdź na
żerań
11.09.2012 20:13

Inwestor dla FSO. Ministerstwo konsekwentnie milczy

Ministerstwo Gospodarki nie chce ujawnienia stanu negocjacji z potencjalnym zagranicznym inwestorem zainteresowanym FSO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fso-sa.com.pl)

Ministerstwo Gospodarki nie chce ujawnienia stanu negocjacji z potencjalnym zagranicznym inwestorem zainteresowanym FSO. Chodzi o koncern Magna International, który - według nieoficjalnych informacji - miałby w Warszawie produkować europejski model nissana micry.

Wiceminister Grażyna Henclewska, na posiedzeniu sejmowej komisji gospodarki, gdzie miano przede wszystkim mówić o przyszłości żerańskiej Fabryki Samochodów Osobowych, odmówiła informacji na ten temat. Według jej słów, _ tak będzie lepiej dla toczących się rozmów _:

W mediach pojawiały się ostatnio doniesienia, że Magna stawia warunek finansowy - wejdzie do FSO, jeśli będzie wsparcie z budżetu państwa: 90 milionów złotych. Taki grant to nie wszystko - koncern spodziewa się długoterminowego zwolnienia z podatku dochodowego i specjalnej strefy ekonomicznej na terenie zakładu. Jedyne, co udało się posłom uzyskać od przedstawicielki Ministerstwa Gospodarki, to ogólne zapewnienie, że _ rząd stara się znaleźć takie rozwiązanie, by inwestor mógł otrzymać odpowiednią pomoc _.

Przewodniczący sejmowej komisji gospodarki Wojciech Jasińsk nie ukrywał rozczarowania przedłużającym się stanem niepewności co do perspektyw FSO. Rozczarowany był też uczestniczący w posiedzeniu Marek Dyżakowski ze Związku Zawodowego Inżynierów i Techników.

Żerańska Fabryka Samochodów Osobowych powstała w 1951 roku. Miała dotychczas dwóch inwestorów: Daewoo oraz AvtoZAZ.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest kupiec na FSO. Wiemy, jakie postawił warunki Motoryzacyjny koncern mógłby za pięć lat produkować w Warszawie nawet 200 tysięcy aut rocznie.
Ugasili pożar. Co dalej z elektrociepłownią? Produkcję prądu i ciepła przejmuje zakład na Siekierkach, uruchomiona będzie też ciepłownia Kawęczyn.
Pożar w elektrociepłowni Żerań. Są ranni Zgłoszenie o pożarze dotarło do strażaków około godziny 16.20. W budynku elektrociepłowni, przy ulicy Modlińskiej, zapalił się pył węglowy.
Tagi: żerań, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz