Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inwestycja Gazpromu. Tym razem chcą podbić te rynki

0
Podziel się:

Planuje się, że roczna zdolność produkcyjna instalacji LNG wyniesie około 10 milionów ton.

Inwestycja Gazpromu. Tym razem chcą podbić te rynki
(Mitya Aleshkovsky/cc/flickr)

W 2013 roku Gazprom, rosyjski monopolista gazowy, planuje rozpocząć przyjęcie zamówień na LNG, który zostanie wyprodukowany w zakładzie zlokalizowanym w okolicach Władywostoku - podała rosyjska agencja informacji gospodarczej Prime.

Rosyjski wiceminister energetyki Anatolij Janowskij powiedział, że w 2013 roku Gazprom planuje zawrzeć pierwsze kontrakty na dostawę gazu z instalacji LNG pod Władywostokiem na Dalekim Wschodzie. Przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Energetyki zaznaczył, że jest to aktualna kwestia dla Gazpromu, bo wiąże się z zakończeniem budowy gazociągu Sachalin-Chabarowsk-Władywostok.

Planuje się, że roczna zdolność produkcyjna instalacji LNG wyniesie około 10 milionów ton. Odbiorcami gazu mają być kraje z regionu Azji i Pacyfiku.

Anatolij Janowskij poinformował też, że międzynarodowi partnerzy Gazpromu są już zainteresowani dostawą rosyjskiego gazu ciekłego z tego regionu. Wśród potencjalnych odbiorców jest m.in. Japonia. Według relacji wiceszefa rosyjskiego resortu energetyki japońscy inwestorzy już utworzyli konsorcjum dla udziału w tym projekcie. W jego skład weszły japońskie spółki Itochu i Maruben.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie mają problem z eksportem gazu Spadek dostaw rosyjskiego surowca jest związany m.in. z niższym tempem rozwoju gospodarki światowej oraz wznowieniem dostaw gazu do Europy z Libii.
Przy granicy Polski wybuchnie wojna gazowa? Naftohaz zapowiada, że w przyszłym roku będzie kupował mniej gazu od Gazpromu gazu. Rosjanie mówią o łamaniu kontraktu.
Wysokie ceny gazu to wina rządów PiS? Po Nowym Roku spadną ceny gazu ziemnego - zapowiedział minister skarbu Mikołaj Budzanowski.
business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)