Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

iPad - długo oczekiwana premiera Apple

0
Podziel się

Najtańszy tablet firmy Apple ma kosztować blisko 500 dolarów.

iPad - długo oczekiwana premiera Apple
(PAP/EPA)
bEhIBSIB

Cieńszy i lżejszy niż jakikolwiek laptop czy netbook, a łączący możliwości tych urządzeń z zupełnie nowymi aplikacjami - tak swój najnowszy produkt reklamuje Apple. IPad trafi do sklepów prawdopodobnie w marcu. I ma zrewolucjonizować rynek.

IPad ma służyć przede wszystkim do przeglądania internetu, czytania i wysyłania poczty, oglądania i obróbki zdjęć, oglądania filmów, słuchania muzyki, gry i zabawy, a także do czytania książek i gazet. Nowe urządzenie Apple'a ma grubość 1,2 cm, waży około 700 gramów i potrafi pracować 10 godzin na baterii. Ma, w zależności od modelu, od 16 do 64 GB pamięci.

fot: PAP/EPAfot: PAP/EPA[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/premiera;nowego;urzadzenia;apple-ipad,galeria,3326,0.html)Producent zapowiadał go jako połączenie dotychczasowego iPhona i komputera przenośnego z serii MacBook, ale bez tradycyjnej klawiatury. Bo iPada obsługuje się przez ekran dotykowy. Właśnie dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie jest lekkie i cienkie. Do czytania na iPadzie będzie służyć specjalna aplikacja iBooks, która będzie też elektroniczną księgarnią.

bEhIBSID

Przedstawiciele Apple zapowiadają, że iPady trafią do sprzedaży pod koniec marca. Cena ma się zaczynać już do 499 dolarów, czyli około 1,4 tys. zł.

_ - IPad tworzy i definiuje zupełnie nową kategorię urządzeń, które będą łączyć użytkowników z używanymi przez nich aplikacjami i treścią w sposób o wiele bardziej osobisty, intuicyjny i zabawny niż kiedykolwiek wcześniej _ - powiedział Steve Jobs, szef Apple.

Urządzenie działa w pionie i poziomie, automatycznie przełączając obraz, jeśli zostanie obrócone.

Wyświetlacz iPada ma 9,7 cala i - jak zapewnia producent - jest nie tylko czuły jako klawiatura, ale daje bardzo szeroki kąt widzenia. Urządzenie łączy się też z tradycyjną klawiaturą.

bEhIBSIJ

ZOBACZ RELACJĘ NEW YORK POST Z PREMIERY IPADA (ang.)

Tymczasem zyski Appleostro idą w górę. Firma zawdzięcza swój sukces iPhone'owi, którego w czasie tegorocznych świąt sprzedało się dwa razy więcej niż przed rokiem.

W czwartym kwartale zeszłego roku zysk netto wyniósł 2,26 miliardów dolarów. W ciągu ostatnich trzech miesięcy 2009 wzrósł on do 3,38 miliarda dolarów - pisze BBC. Oprócz 8,7 milionów iPhone'ów firma sprzedała również 33 procent więcej Maców. Spadła jedynie sprzedaż iPodów - o 8 proc.

bEhIBSIK

ZOBACZ RELACJĘ TVBIZNES.PL NA TEMAT DOCHODÓW APPLE

- _ Apple jest dziś firmą wartą ponad 50 miliardów dolarów _ - powiedział Steve Jobs. Natomiast_ _Peter Oppenheimer, dyrektor finansowy Apple prognozuje, że drugi kwartał 2010 przyniesie około 11 mld dolarów przychodu.

Dane techniczne:

bEhIBSJe
business news
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)