Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Piotr Kaszuwara
|

iPhone 5 już jest! Na tę premierę czekali wszyscy

0
Podziel się:

Telefon w całości wykonany jest z aluminium i szkła. Jest także dużo cieńszy niż poprzednie wersje.

iPhone 5 już jest! Na tę premierę czekali wszyscy
(utor/CC/Flickr)

Dzisiaj firma Apple zaprezentowała kolejną wersję swojego hitowego smartfona - iPhone'a 5. Czym się różni od poprzednich wersji?

IPhone 5 ma większy ekran niż w poprzednich wersjach, o rozdzielczości 1136 x 640 lub 326 pikseli. Większy ekran ma panoramiczny format 16:9. Cały telefon jest w ogóle dłuższy i pozwala na łączenie sześciu rzędów aplikacji na ekranie. Pięć wierszy na stronę i jeden stały rząd wzdłuż dolnej linii telefonu.

Aplikacje przeznaczone dla poprzednich iPhone'ów nie będą skalowane do nowego ekranu. Będą one wyświetlane z czarnymi pasami po obu stronach ekranu.

Telefon w całości wykonany jest z aluminium i szkła. Ma 7,6 mm grubości, czyli jest o 18 procent cieńszy niż iPhone 4S. Waży również 20 procent mniej, bo tylko 112 gramów.

Phil Schiller, wiceprezes Apple ds. globalnego marketingu powiedział, że iPhone 5 jest _ najpiękniejszym produktem, jakie kiedykolwiek został wykonany. _

IPhone 5 jest to pierwszy telefon 4G LTE. Będzie współgrał z szybkimi sieciami takimi jak: LTE z AT & T, Verizon i Sprint, Virgin w Kanadzie, Singtel i Telstra w Australii, a także Deutsche Telekom w Europie.

Nowy model jest wyposażony również w _ ultraszybki _ wireless, który działa na paśmie 5GHz 802.11n Wi-Fi. Posiada także procesor Apple A6. Według korporacji ma on być dwa razy szybszy i 22 procent mniejszy niż poprzedni. Ma również być bardziej wydajny przy mniejszym zużyciu baterii.

Lepsza jest także kamera. Ma co prawda nadal 8-megapikselowy sensor, ale zawiera on za to więcej funkcji i jest o 25 procent mniejszy. Wyposażono go w dynamiczny tryb niskiego światła, co ma przełożyć się na lepsze zdjęcia bez użycia lampy błyskowej. Zdjęcia mają robić się także o 40 procent szybciej niż w iPhone 4S. Ma oczywiście wbudowany tryb panoramiczny.

IPhone 5 pojawi się w sprzedaży 21 września w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Australii, Hong Kongu i Singapurze. Cena mnie nie różnić się od poprzednich modeli. Za 16 GB iPhona zapłacimy 199 dolarów, a za modele 32 GB i 64 GB odpowiednio 299 i 399 dolarów.

Nowy iPhone został nazwany 5 jeszcze przed konferencją. Już wcześniej jednak mówiło się, że nowa wersja będzie pozbawiona starej numeracji. Tak samo było w przypadku iPad'a 3. W ten sposób koncern chce uniknąć zamieszania. Jak informuje AppleInsider, nowe wersje i tak pojawiają się co rok i nie ma potrzeby nadawać im kolejnych numer. Poza tym iPhone 5 to i tak siódma wersja urządzenia.

W Chinach pierwsze podróbki nowego telefonu Apple pojawiły się już kilka dni temu. Miały one być łudząco podobne do iPhona 5.

Nowy iPhone, to trochę być albo nie być dla Apple. Konkurencja wyprzedza już giganta z Cupertino pod względem technologicznym i koncern musiał zaprezentować coś naprawdę przełomowego. Dlatego, dzisiejsza konferencja była tak bardzo oczekiwana.

Dzięki smartfonowi Apple wygenerowało w 2011 roku ponad 43 procent swojej całkowitej sprzedaży, która łącznie warta była 108,2 mld dolarów. Zarabianie takich pieniędzy jest realne, ponieważ amerykańscy operatorzy komórkowi dopłacają Apple za sprzedany model. Według informacji podanej przez firmę konsultingową Sanford C. Bernstein & Company, firma z Cupertino czerpie aż 70 procent ze swoich zysków właśnie z tego urządzenia. Tylko w II kwartale 2012 roku było to 16,2 mld dolarów.

Czytaj więcej w Manager.Money.pl
Sąd w Tokio za Samsungiem. W USA za Applem Sąd w Tokio orzekł, że technologie użyte w smartfonach i tabletach Samsunga nie naruszają praw patentowych firmy Apple.
Apple chce zablokować Samsunga. Zobacz, jak Sprawy sądowe między obu firmami toczą się ze zmiennym szczęściem. Kto odniesie ostateczny sukces?
Steve Jobs nie żyje, ale i tak go okradli Okradziono dom Steve'a Jobsa. Z domu zmarłego współzałożyciela firmy Apple zniknął portfel, biżuteria oraz kilka komputerów. Do zdarzenia doszło 17 lipca, w czasie gdy w domu odbywał się remont. Sprawcę złapano.
business news
strategie firm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)