Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

iPhone to nie telefon na mrozy

0
Podziel się

Eksplodujące ekrany telefonów wywołały falę protestów w Norwegii i Szwecji.

iPhone to nie telefon na mrozy
(Robert Scoble/CC/Flickr)
bDXBoiRN

Eksplodujące ekrany telefonów wywołały falę protestów w Norwegii i Szwecji. Fabryczna gwarancja iPhone'a czwartej generacji przewiduje użytkowanie urządzenia tylko w temperaturach od 0 do 35 stopni.

W niektórych regionach Skandynawii mroźna zima może trwać nawet do pięciu miesięcy. O fakcie tym zapomniał koncern Apple oferując Norwegom i Szwedom swój najnowszy model iPhone'a czwartej generacji - informuje luksemburski Tageblatt. Fabryczna gwarancja uwzględnia użytkowanie telefonu tylko w temperaturach od 0 do 35 stopni.

Według gazety, w ostatnim czasie w skandynawskich mediach pojawiają się coraz częściej informacje o eksplodujących iPhone'ach. Chodzi głównie o uszkodzenia ekranu dotykowego. Fakt ten potwierdza skandynawski koncern ubezpieczeniowy _ If _, gdzie 50 procent zgłoszonych uszkodzeń telefonów komórkowych dotyczy właśnie urządzenia Apple. Producent odmawia wymiany urządzeń wskazując na postanowienia gwarancyjne: _ Nie obowiązujcie przy temperaturach minusowych _, co wywołuje oburzenie wśród konsumentów i ubezpieczycieli.

bDXBoiRP

_ - Posiadacze telefonów komórkowych w Szwecji muszą mieć oczywiście możliwość użytkowania swojego iPhone'a także przy ujemnych temperaturach _ - mówi dla Tageblatt Caroline Uliana, rzecznik skandynawskiego ubezpieczyciela _ If _, krytykując warunki gwarancji Apple. Przy tzw. udziale własnym ubezpieczonego w wysokości 160 euro dalsze koszty naprawy lub zapewnienia nowego urządzenia ponosi ubezpieczyciel.

Jak dotychczas protesty klientów i ubezpieczycieli nie przyniosły innego efektu poza medialnym. Poza norweskimi i szwedzkimi dziennikami sprawą zainteresowała się także szwedzka telewizja SVT, która czeka do dziś na stanowisko Apple w sprawie eksplodujących telefonów. Na usprawiedliwienia Apple należy dodać, że gwarancja fabryczna iPhone'a czwartej generacji dopuszcza temperatury do minus dwudziestu stopni - przy wyłączonym telefonie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/15278/31303_iphone4.tiny.png ) ] (http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/apple;zwoluje;konferencje;wyjasni;problem;z;zasiegiem,240,0,644336.html) Apple zwołuje konferencję. Wyjaśni problem z zasięgiem? Po wzrastającej liczbie negatywnych opinii posiadaczy iPhona 4, koncern zdecydował się zwołać oficjalną konferencję prasową. Przedstawiciele Apple najprawdopodobniej wyjaśnią problemy związane z zasięgiem.
[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/14876/30482_iphone4.tiny.png ) ] (http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/jak;trzymasz;swoj;telefon;nokia;dogryza;iphoneowi,67,0,640323.html) Jak trzymasz swój telefon? Nokia dogryza iPhone'owi Steve Jobs stwierdził, że problem z zasięgiem w nowym iPhone to wina nieprawidłowego trzymania urządzenia w ręku. Nokia złośliwie odpowiada: nasz telefon możesz trzymać jak chcesz.
[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/14516/29733_iphone4.tiny.png ) ] (http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/szal;w;apple;store;iphone;4;juz;w;sprzedazy,235,0,636907.html) Szał w Apple Store. iPhone 4 już w sprzedaży Pod amerykańskimi i londyńskimi punktami sprzedaży kolejki ustawiały się kilka dni wcześniej. Fani Apple nie wahali się również przed rozbiciem namiotów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t75704.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/wlasciciele;iphoneow;zaspali;do;pracy,153,0,746905.html) Właściciele iPhone'ów zaspali do pracy Niektórzy azjatyccy użytkownicy iPhone'ów skarżyli się, że nie zadziały budziki.
bDXBoiSq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)