Notowania

sankcje wobec iranu
31.10.2010 08:15

Irańskie linie lotnicze będą się procesować o paliwo

Ich szef oświadczył, że wytacza proces sądowy zachodnim firmom. Nazw nie podał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Arpingstone/CC/Wikipedia)

Szef irańskich państwowych linii lotniczych Farhad Parvaresh poinformował, że wytacza proces sądowy zachodnim firmom odmawiającym zaopatrywania jego firmy w paliwo - podała oficjalna irańska agencja IRNA.

Według IRNA firma IranAir już rozpoczęła postępowanie przeciw nie wymienionym z nazwy zachodnim firmom, które przestały dostarczać Iranowi paliwa w ramach sankcji nałożonych na ten kraj przez ONZ.

Parvaresh powiedział, że Teheran złożył już wymagane dokumenty w międzynarodowym trybunale w Hadze i zatrudnił prawników, którzy będą reprezentować jego interesy. Szef Iran Air nie sprecyzował, w którym sądzie w Hadze złożono pozew.

Iran utrzymuje, że stosowanie się do nałożonych przez ONZ sankcji jest naruszeniem prawa międzynarodowego. Decyzja o zakazie sprzedaży paliwa Iranowi stanowi część szerzej zakrojonych sankcji ONZ nałożonych na Teheran w związku z rozwijanym przez niego programem nuklearnym, który społeczność międzynarodowa uważa za prace nad bronią atomową.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )**
* **[ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ ) **
Tagi: sankcje wobec iranu, iran, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz