Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
business news
30.06.2006 15:24

Irena Kleniewska przewodniczącą nowej Rady Nadzorczej Polskiego Radia

Obradująca w piątek na pierwszym posiedzeniu nowa Rada Nadzorcza Polskiego Radia wybrała na przewodniczącą Irenę Kleniewską - poinformował jeden z członków Rady Jacek Kiczek.

Podziel się
Dodaj komentarz

Obradująca w piątek na pierwszym posiedzeniu nowa Rada Nadzorcza Polskiego Radia wybrała na przewodniczącą Irenę Kleniewską - poinformował jeden z członków Rady Jacek Kiczek.

Kleniewska jest doktorem prawa, radną Warszawy; bez sukcesu kandydowała w ubiegłorocznych wyborach do Sejmu z list PiS.

Być może Rada wybierze nowy zarząd spółki.

Wśród najpoważniejszych kandydatów do fotela prezesa Polskiego Radia media wymieniały m.in. byłego zastępcę redaktora naczelnego w "Tygodniku Solidarność" Krzysztofa Czabańskiego. Nie bez szans na wejście do zarządu miałby być również dotychczasowy prezes PR Andrzej Siezieniewski.

W czwartek minister Skarbu Państwa, jako Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Polskiego Radia, udzielił absolutorium zarządowi i Radzie Nadzorczej Polskiego Radia kończącej się kadencji. Minister wyznaczył jako reprezentanta resortu do Rady Bogusława Kiernickiego.

Kiernicki jest prezesem istniejącej od ub. roku Fundacji św. Benedykta, zajmującej się działalnością na rzecz cywilizacji chrześcijańskiej. Fundacja wydaje pismo "Christianitas" oraz prowadzi serwis internetowy christianitas.pl.

Oprócz Kiernickiego, w skład nowej Rady Nadzorczej Polskiego Radia, wybranej w połowie czerwca przez KRRiT, wchodzą: Mirosława Bielecka (dziennikarka i wieloletnia prezes Radia Kielce), Jacek Kiczek (dziennikarz, sekretarz zarządu podkarpackiego PiS), Irena Kleniewska, Beata Kropiewnicka (ekonomistka, w przeszłości pracowała w agencji reklamowej, obecnie jest księgową w szpitalu Akademii Medycznej w Białymstoku).

Członkami Rady Nadzorczej PR zostali ponadto: Renata Kubińska- Sieradzka (socjolog, pracuje w Banku Zachodnim, kandydatka LPR w ubiegłorocznych wyborach do Sejmu), Mariusz Siembiga (politolog, dyrektor ds. kadr i administracji w wydawnictwie Polskapresse oddział Prasa Śląska), Agnieszka Szymańczyk (ekonomistka, zatrudniona w Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych) i Rafał Trusiewicz (prawnik, zgłoszony przez Samoobronę ekspert komisji do spraw bankowości i nadzoru bankowego).

Czwartkowe WZA pokrzyżowało plany starej Radzie Nadzorczej Polskiego Radia, która w czwartek po południu zaplanowała posiedzenie. Jej przewodniczący Jan Kidawa-Błoński powiedział wówczas PAP, że w tej sytuacji posiedzenie musi być odwołane.

Tagi: business news, wiadomości, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz