Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jackson jednak nakręci "Hobbita" w Nowej Zelandii

0
Podziel się

Rząd zobowiązał się zmienić ustawy pracownicze, aby ułatwić życie producentom filmu.

Jackson jednak nakręci "Hobbita" w Nowej Zelandii
(worldchaos81/CC/Flickr)
bEhIEWwl

Wytwórnia filmowa Warner i rząd Nowej Zelandii uzgodniły w środę po dwóch dniach negocjacji, że dwuczęściowy film _ Hobbit _ na podstawie powieści J.R.R. Tolkiena w reżyserii Petera Jacksona będzie jednak kręcony w tym kraju.

Poinformował o tym premier Nowej Zelandii John Keys po spotkaniu, w trakcie którego rząd zobowiązał się wprowadzić zmiany do ustaw pracowniczych, usuwając główną przeszkodę w osiągnięciu porozumienia.

Warner niepokoił się naciskami ze strony związków zawodowych, które domagały się renegocjowania warunków pracy miejscowych aktorów.

bEhIEWwn

Wytwórnia poinformowała w ubiegłym tygodniu, że będzie szukać miejsca na plan zdjęciowy poza Nową Zelandią. Budżet _ Hobbita _ ma wynieść 500 mln dolarów. Przeniesienie zdjęć do innego kraju mogłoby zdaniem ekonomistów kosztować miejscową gospodarkę stratę nawet 1,5 mld dolarów.

Jackson nakręcił w rodzinnej Nowej Zelandii trylogię _ Władca Pierścieni _ na podstawie powieści J.R.R. Tolkiena, co przyczyniło się do rozwoju miejscowej branży filmowej i zwiększyło zainteresowanie tym krajem.

Trylogia _ Władca Pierścieni _ przyniosła realizatorom blisko 3 mld dolarów, a jej ostatnia część _ Powrót Króla _ zdobyła w 2003 r. Oscary we wszystkich 11 kategoriach, w którym była nominowana, w tym za najlepszy film.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/t114499.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/nie;chca;oddac;hobbita;bo;wart;jest;setki;milionow;dolarow,144,0,698768.html) Nie chcą oddać Hobbita, bo wart jest setki milionów dolarów Peter Jackson ma dość nowozelandzkich związkowców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/229/t92389.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/oscary;wielki;sukces;filmu;the;hurt;locker,170,0,596650.html) Oscary: Wielki sukces filmu _ The Hurt Locker _ Obraz Kathryn Bigelow zdobył Oscara za najlepszy film roku, a ona sama za reżyserię.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t110027.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/potezne;trzesienie;ziemi;w;nowej;zelandii,48,0,670256.html) Potężne trzęsienie ziemi w Nowej Zelandii Pierwsze wstrząsy miały siłę 7,1 stopnia Richtera, kolejne były już słabsze: od 3,9 do 5,2 stopnia.
bEhIEWwO
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)